رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای اسلامی شهر تهران گفت: منطقه ۲۲ از گذشته منطقه‌ای بوده که به عنوان شش تنفسی تهران و عرصه‌ای برای توسعه محیط زیست و رعایت اصول معیاری‌های زیست محیطی مطرح بوده، اما متاسفانه امروز دغدغه‌های بسیاری نظیر بوی فاضلاب و بافت فرسوده و نظایر این‌ها سبب شده مزیت‌های این منطقه در معرض فراموشی قرار گیرد و باید برای حفظ این مزیت‌ها پافشاری کنیم و محکم بایستیم.

کد خبر: ۷۰۸۰۴
۱۱:۵۱ - ۱۸ شهريور ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ سید محمود میر لوحی در دویست و سی و پنجمین جلسه علنی شورای شهر تهران پس از استماع گزارش رابط شورایاری منطقه ۲۲ ضمن گرامیداشت سالروز واقعه ۱۷ شهریور و سالروز درگذشت آیت الله طالقانی گفت: در بررسی طرح تفصیلی منطقه ۲۲ باید بگویم که این منطقه از قبل به عنوان شش تنفسی تهران مطرح بوده است.
 
وی افزود: این منطقه از گذشته جایگاهی بوده برای توسعه محیط زیست و اصول معیار‌های زیست محیطی، اما متاسفانه امروز دغدغه‌هایی نظیر بافت فرسوده و بوی فاضلاب و توسعه ناموزون سبب شده مزیت‌های این منطقه مغفول بماند، لذا از همین جا باید محکم بایستیم و فرصت‌های این منطقه را حفظ کنیم. این موارد باید از سوی شهردار منطقه هم مورد توجه قرار گیرد.
 
وی ادامه داد: در خصوص بوی فاضلاب باید بگویم خوشبختانه بحث تصفیه خانه شماره شش به نتیجه رسیده و با اینکه به طور رسمی بهره برداری از آن آغاز نشده، اما شکر خدا به جریان افتاده و با بهره برداری از این تصفیه خانه، نه تنها مشکل آب این منطقه بلکه کیفیت آب غرب تهران ارتقا خواهد یافت. باید کمبود سرانه آموزش و پرورش و کلانتری‌ها در این منطقه نیز مورد توجه قرار گیرد.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: