سرپرست جمعیت هلال احمر استان گلستان با اشاره به آسیب‌دیدگی هزار و ۲۲۰ نفر از ساکنان روستا‌های رامیان بر اثر وقوع زلزله دیروز گفت که تجهیزات این جمعیت برای اسکان اضطراری و امدادرسانی به خانواده‌های آسیب دیده ساکن این مناطق فراهم است.

کد خبر: ۷۰۷۷۱
۰۸:۳۶ - ۱۸ شهريور ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ فرهاد میقانی روز سه شنبه با اشاره به فراهم بودن امکان اسکان اضطراری برای روستاییان زلزله زده اظهار داشت: تاکنون ۲۰۰ تخته پتو، ۱۰۰ تخت موکت و ۲۳۰ بسته غذایی ۷۲ ساعته بین زلزله زدگان توزیع شده است.
 
سرپرست جمعیت هلال احمر گلستان از برپایی کمپ اسکان موقت و اضطراری برای زلزله‌زدگان به ویژه در روستای قورچای خبرداد و گفت: شب گذشته ۵۰ خانوار زلزله زده در چادر‌های جمعیت هلال احمر خوابیدند.
 
وی بیان کرد: نیرو‌های امدادی این جمعیت از دقایق اولیه پس از وقوع زلزله در منطقه حاضر شده و با استفاده از ظرفیت امدادی و خودرویی ۴۱ مصدوم این حادثه را به مراکز درمانی منتقل کردند.
 
وی گفت: همچنین هشت نفر از مصدومان این حادثه نیز به صورت سرپایی توسط نیرو‌های امداد و نجات درمان شدند.
 
میقانی افزود: در نخستین روز عملیات امداد و نجات در مناطق زلزله زده شرق گلستان ۶۷ نفر از نیرو‌های متخصص در قالب ۲۰ تیم امدادی به همراه چهار دستگاه آمبولانس، ۱۲ دستگاه خودرو امدادی کمک‌دار سبک، یک دستگاه موتورسیکلت امداد، ۲ دستگاه خودرو ترابری سنگین و یک دستگاه خودرو سواری بکارگیری شدند.
 
بامداد دیروز دوشنبه زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۱ رشته در عمق ۹ کیلومتری زمین شهرستان رامیان را در ساعت ۲ و ۴ دقیقه و ۲۴ ثانیه را لرزاند.
 
همچنین تا پایان وقت دوشنبه، چند پس لرزه دیگر در شهر‌های رامیان و گنبدکاووس به ثبت رسید.
 
هرچند گلستان زلزله خیز است، اما هنوز پهنه بندی زمین لرزه در این استان شمالی انجام نشده است.
 
استان گلستان به مرکزیت گرگان حدود ۱.۹ میلیون نفر جمعیت دارد.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: