استاندار تهران از واگذاری بیمارستان ۱۶۰ تخت خوابی خیرساز قدیر به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پردیس ظرف یک ماه آینده خبر داد.

کد خبر: ۷۰۷۰۶
۱۰:۱۶ - ۱۷ شهريور ۱۳۹۹
واگذاری بیمارستان۱۶۰تخت خوابی قدیربه دانشگاه علوم پزشکی درپردیس
 
دیدارنیوز - انوشیروان محسنی بندپی در تشریح روند تکمیل زیرساخت‌ها در شهرستان پردیس گفت: شهرستان پردیس در استان تهران با رشد ۱۰.۳ درصدی بیشترین رشد جمعیت را در میان شهرستان‌های استان دارد و خدمات زیربنایی برای این جمعیت فراهم نشده است؛ برای مثال در حوزه سرانه تخت بیمارستانی با کمبود مواجه است لذا با بخش خصوصی مذاکره شده که بیمارستان قدیر که به اتمام رسیده به دانشگاه علوم پزشکی هبه شود که در حال حاضر مقدمات آن فراهم و صورتجلسات آن آماده شده است.

وی افزود: ظرف یک ماه آینده این بیمارستان ۱۶۰ تخت خوابی خیرساز تحویل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خواهد شد که بتوانند به مردم خدمات بهداشتی و درمانی ارائه کنند.

وی ادامه داد: کمبود فضا‌های آموزشی و ورزشی از دیگر مشکلات این شهرستان ۱۷۰ هزارنفری است که احتمالا جمعیت این شهرستان در سرشماری سال بعد به ۳۰۰ هزارنفر افزایش پیدا می‌کند که به تناسب این جمعیت خدمات آموزشی، ورزشی و فرهنگی در شهرستان وجود ندارد، لذا از همین الان درخواستی به وزیر راه و شهرسازی نوشتیم که نسبت به تامین این زیرساخت اقدام شود که خوشبختانه توجه ویژه‌ای به تامین زیرساخت‌ها توسط وزیر وجود دارد.

وی تاکید کرد: در شهرستان پردیس پیشران‌های توسعه‌ای وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به احداث آزادراه تهران-پردیس که در حال بهره برداری است و خط متروی تهران-پردیس اشاره کرد؛ خطی که مطالعات آن توسط قرارگاه خاتم انجام شده و در هیات دولت در حال بررسی است.

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود به پارک علم و فناوری شهرستان پردیس به عنوان یکی دیگر از پیشران‌های توسعه‌ای اشاره کرد و افزود: گسترش فضا برای پارک علم و فناوری که بزرگترین پارک علم و فناوری کشور است و نزدیکی به تهران و دانشگاه‌های تخصصی تهران از مزیت‌هایی است که موجب رشد قابل قبولی در این پارک علم و فناوری شده است.

وی افزود: درخواست افزایش ۱۰۰۰ هکتاری این پارک علم و فناوری داده شده که به دلیل اینکه بخش زیادی از شهرستان پردیس جزو مناطق حفاظت شده است با محیط زیست هماهنگی شده تا بتوانیم این زمین را در اختیار این پارک قرار دهیم که نیاز‌های صنعتی و نیاز‌های زیربنایی کشور و تامین لوازمی که احتیاج به خارج داریم در همین پارک تولید شود.

بندپی تاکید کرد: در حال حاضر ۴۰۰ واحد دانش بنیان در این پارک فعال هستند که امیدواریم استقرار واحد‌های بیشتر در این پارک را شاهد باشیم.
 
منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: