وزیر دفاع بریتانیا اعلام کرد که تخطی از توافق هسته‌ای با ایران می‌تواند مشکل‌آفرین باشد.

کد خبر: ۷۰۶۸۱
۰۸:۳۰ - ۱۷ شهريور ۱۳۹۹
دیدارنیوز ـ به نقل از العربیه، «بن والاس» وزیر دفاع بریتانیا در گفتگو با این شبکه، اعلام کرد که هر طرفی که توافق هسته‌ای با ایران را بشکند، می‌تواند برای ما مشکل ایجاد کند. ما می‌توانیم از این توافق برای بازگرداندن افراد به مسیر صحیح استفاده کنیم. بازگشت به تحریم‌های تسلیحاتی یا عدم لغو آن می‌تواند یکی از گزینه‌هایی باشد که همه ما آن را در نظر می‌گیریم.
 
وی ادامه داد: «در حال حاضر در تلاش هستیم که ایران را به بازگشت به تعهدات برجامی خود فراخوانیم. اجرای محدودیت‌های تسلیحاتی ایران از چند هفته قبل نیست که آغاز شده است؛ این همان‌جایی است که می‌توانیم تصمیم‌های دیگری بگیریم».
 
والاس با تکرار برخی مواضع بی‌اساس، گفت که بریتانیا به‌رغم مخالفت با قطعنامه تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران، می‌تواند از این گزینه به عنوان ابزاری برای توقف رفتار‌های ایران که باعث ایجاد بی‌ثباتی در منطقه می‌شود، استفاده کند.
 
وی در ادامه یاوه‌گویی‌ها خود گفت که لندن صرف‌نظر از لغو یا تمدید محدودیت‌های تسلیحاتی ایران، هیچ‌گونه تعامل نظامی با ایران نداشته و از سال‌هاقبل به دلیل «حمایت ایران از تروریسم و فعالیت‌های این کشور که منجر به بی‌ثباتی منطقه‌ای می‌شود» هیچ سلاحی به تهران نفروخته است.
 
منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: