نماینده مردم تبریز گفت: با مرارت‌های بسیار «مش قربانعلی» از مالکیت ماشین‌سازی تبریز خلع و به اتهام اخلال در نظام ارزی کشور راهی زندان شد.

کد خبر: ۷۰۶۳۰
۱۴:۳۳ - ۱۶ شهريور ۱۳۹۹
 
دیدارنیوز ـ احمد علیرضابیگی در صحن علنی امروز (یکشنبه ۱۶ شهریور) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی گفت: سرانجام با مرارت‌های بسیار «مش قربانعلی» از مالکیت ماشین‌سازی خلع و به اتهام اخلال در نظام ارزی کشور راهی زندان شد.
 
او افزود: همچنین طراح سناریو‌های ناصواب و واگذاری که مسبب اصلی آشفتگی امروز واحدهایی، چون کشت و صنعت مغان، ماشین‌سازی و هپکو و بسیاری از واحد‌های مهم بود، راهی زندان شد و رئیس قوه قضائیه اخیراً دستور رسیدگی به پرونده‌هایش را صادر کرد که تسریع در این موضوع ضروری است.
 
نماینده مردم تبریز در مجلس ادامه داد: ۸ ماه است که سازمان خصوصی اعاده ماشین‌سازی به ایدرو را ابلاغ کرده، اما مدیران صندوق بازنشستگی که کاتالیزور واگذاری آن بودند به مدیریت کاسبانه خود ادامه می‌دهند و موانعی برای انتقال سهام به سازمان گسترش ایجاد شده است.
 
علیرضا بیگی بیان داشت: دولت در خصوص تعلیق بدهی‌های ماشین‌سازی ظاهراً مصوبه‌ای داشته که ما از آن خبر نداریم، اما انتقال سهام به این بهانه متوقف شده است و لازم است وزیر رفاه هر چه سریعتر موانع انتقال مالکیت را مرتفع کند.
 
عضو کمیسیون شورا‌های مجلس در پایان خواستار رفع سریع‌تر موانع موجود بر سر راه انتقال مالکیت این شرکت شد و گفت: با رفع مشکلات سد راه این شرکت در سال جهش تولید، باید اجازه داد به فعالیت خود ادامه می‌دهد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: