فشار توقعات از مدیران دو تیم آن قدر بالا است که گاهی در انجام برخی از امور باشگاه چندان مجالی برای تعقل و محاسبه کافی به وجود نمی‌آید. تصمیم‌هایی که اگر چه در شرایط امروز ممکن است مناسب به نظر برسند، اما در آینده ممکن است دردسر‌های بزرگی را به گرفتاری‌های موجود اضافه کنند.

کد خبر: ۷۰۵۴۱
۱۷:۵۰ - ۱۵ شهريور ۱۳۹۹
قمار پرسپولیس روی بدهی کهنه؛ پول برانکو خرج جهیزیه می‌شود؟
 
دیدارنیوز ـ آرش راهبر: با وجود اتمام مسابقات فوتبال باشگاهی ایران، فعلا که هیچ فرصتی برای استراحت به وجود نیامده و مدیران باشگاه‌ها سخت در تکاپو هستند تا در روزگار بی‌پولی مفرط، سنگ بنای تیم‌های خود را برای فصل آینده لیگ برتر بچینند. در این میان دو تیم پرسپولیس و استقلال طبیعتا گرفتاری بیشتری نسبت به سایر تیم‌ها دارند چرا که حجم بدهی آن‌ها بسیار زیاد است و از طرفی در این روز‌ها هم باید جیب‌شان پر باشد تا در فصل نقل و انتقالات قافیه را به دیگران نبازند. به هر حال در این شرایط، توقعات هواداران از مدیران تیم‌ها بیشتر است و انگار همه منتظر شق‌القمر رسول‌پناه و سعادتمند هستند.

فشار توقعات از مدیران دو تیم آن قدر بالا است که گاهی در انجام برخی از امور باشگاه چندان مجالی برای تعقل و محاسبه کافی به وجود نمی‌آید. تصمیم‌هایی که اگر چه در شرایط امروز ممکن است مناسب به نظر برسند، اما در آینده ممکن است دردسر‌های بزرگی را به گرفتاری‌های موجود اضافه کنند.

گشت و گذار در فضای مجازی و صفحات برخی افراد خاص نشان می‌دهد که تحرکاتی در باشگاه پرسپولیس برای پرداخت بخشی از بدهی خود به برانکو به وجود آمده که در ظاهر اقدام مثبتی به نظر می‌رسد، اما نکته‌های پنهانی هم در این ماجرا وجود دارد. علی‌الظاهر تا این لحظه باشگاه پرسپولیس توانسته ۳۰۰ هزار یورو به برانکو بدهد و بخشی از بار سنگین بدهی خود را به مربی کروات سبک کند. در عین حال مدیران باشگاه در این روز‌ها در تکاپوی جور کردن حدود ۳۰۰ هزار یورو دیگر هستند تا بیشتر از نیم بدهی خود را به برانکو بپردازند.

مسئله اصلی، اما درباره ۵۰۰ هزار دلار باقی‌مانده است که بر عهده باشگاه است و باید تا چند روز دیگر آن را واریز کند، اما شنیده می‌شود که مدیران باشگاه می‌خواهند این بخش باقیمانده را صرف خرید بازیکن و تقویت تیم کنند. این تصمیم البته برخاسته از فشار زیادی است که از جانب هواداران احساس می‌شود و طبیعتا مدیران باشگاه دیگر توان مقاومت در برابر آن را ندارند.

شنیده می‌شود باشگاه پرسپولیس با توجه به فرصت باقیمانده تا سررسید تسویه بدهی خود با برانکو و محاسبات دیگر به این نتیجه رسیده که بهتر است باز هم حدود نیمی از بدهی خود به برانکو را نگه دارد و ظاهرا تصور آن‌ها این است که جریمه‌های بعدی که از سوی فیفا اعلام خواهد شد چندان خسارت مهمی به این تیم نمی‌زند.

در واقع پرسپولیسی‌ها سعی دارند با این کار زمان بخرند و انتظار دارند با پرداخت حدود نیمی از بدهی خود به برانکو، ضمن اینکه دل او را به دست آورده‌اند، مهلت بیشتری برای پرداخت الباقی بدهی خود بگیرند و ظاهرا حدس می‌زنند که سرمربی اسبق باشگاه با آن‌ها راه خواهد آمد! به این ترتیب آن‌ها از این فرصت استفاده خواهد کرد تا سر و سامانی هم به تیم بدهند و بازیکنان خوبی هم بگیرند.

با این همه، برای تحقق این پیش‌بینی خوشبینانه چندان ضمانتی وجود ندارد و ممکن است هم برانکو چندان روی خوشی به این تصمیم یک طرفه نشان ندهد و هم اینکه فیفا جریمه‌های سخت‌تر و محرومیت‌های جدی‌تری را برای پرسپولیس در نظر بگیرد. اینکه باشگاه پرسپولیس به حساب خود از طلب برانکو برای جهاز فصل آینده خرج کند در واقع می‌تواند یک جور بی احترامی از سوی مربی کروات تلقی شود، اتفاقی که با توجه به بدقولی‌های مکرر پرسپولیس در قبال ایوانکوویچ چندان هم دور از انتظار نیست.

اما خبری‌ترین بخش ماجرا هم این است که هنوز مبلغ ریالی قسط دوم ۳۰۰ هزار دلاری باشگاه به برانکو هم جور نشده و پیدا کنید پرتقال فروش را...
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: