رئیس سازمان ارزیابی تهدیدات تروریستی در بلژیک تاکید کرد که تهدید تروریستی و ایدئولوژی افراطی‌گری به رغم نابودی بخش بزرگی از شبکه‌های خشونت‌آمیز از بین نرفته است.

کد خبر: ۷۰۳۵۵
۱۲:۱۱ - ۱۳ شهريور ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ به نقل از روسیا الیوم، «پاول ون تگلت»، رئیس سازمان ارزیابی تهدیدات تروریستی در بلژیک در واکنش به محاکمه عاملان حمله به روزنامه فرانسوی «شارلی ابدو» در آغاز سال ۲۰۱۵ تاکید کرد که به رغم نابودی بخش بزرگی از شبکه‌های خشونت، تهدید تروریستی و ایدئولوژی افراطی‌گری از بین نرفته است.
 
ون تگلت خاطرنشان کرد که تهدید تروریستی همچنان در کشور‌های اروپایی از جمله بلژیک وجود دارد.
 
وی گفت: «می‌توانیم بگوییم گروه تروریستی داعش قادر به اعزام عناصر افراطی به اروپا نیست، اما این بدان معنا نیست که ایدئولوژی این گروه از بین رفته است.»
 
تگلت به داده‌هایی مبنی بر ادامه گسترش گروه‌های افراطی در جهان به ویژه در کشور‌های جنوب صحرای آفریقا و افغانستان استناد کرده است.
 
وی در پاسخ به پرسشی درباره تعداد عناصر افراطی بلژیکی در خارج پاسخ داد که از هر ۴۲۰ نفر ۱۵۰ نفر چند سال پیش کشور را به مقصد سوریه و عراق ترک کرده‌اند.
 
تگلت همچنین تاکید کرد که ۷۰۰ شهروند بلژیکی در داخل کشور زندگی می‌کنند که در فهرست افراد خطرناک قرار می‌گیرند. 
 
وی گفت: «افراط‌گرایان امروز بزرگ‌ترین خطر برای اروپا به شمار می‌روند، زیرا به راحتی می‌توان عقاید آن‌ها را بازیچه قرار داد و برای انجام حملات تروریستی تحریک کرد.»
 
تگلت همچنین با اشاره به ادامه مبارزه با افراط‌گرایان تاکید کرد: «مقامات مربوطه با آن‌ها به همان روشی که با دیگر افراط‌گرایان برخورد می‌کنند، برخورد خواهند کرد.»
 
منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: