تیتر امروز

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض
«تنگنا» برنامه چهارم ـ بخش اول

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.
مذاکرات وین و شمارش معکوس برای آژانس

مذاکرات وین و شمارش معکوس برای آژانس

همزمان به نزدیک شدن به پایان مهلت زمانی توافق ایران و آژانس انرژی اتمی، مذاکرات برای احیای برجام سرعت گرفته است. طرفین اما محتاطند و معلوم نیست فردا در وین چه در انتظار برجام خواهد بود.

رئیس جمهوری اسبق لبنان هرگونه دیکته های خارجی بر کشورش را رد و اعلام کرد، فرانسه سیاستمداران لبنان را با پولهای قاچاق شده کشور به خارج تهدید میکند.

کد خبر: ۷۰۲۹۴
۱۴:۰۴ - ۱۲ شهريور ۱۳۹۹
امیل لحود: فرانسه میخواهد صلح با اسرائیل را به لبنان دیکته کند
 
دیدارنیوز - امیل لحود، رئیس جمهوری اسبق لبنان در گفتگو با جمعی از اعضای سایت المیادین که به دیدارش رفته بودند، گفت: این اسرائیل است که مطالباتش در رابطه با لبنان را به آمریکا دیکته می کند نه برعکس. برای اسرائیل تنها مهم این است که عرب ها ضعیف بمانند.

وی افزود: فرانسه خواهان صلح بین لبنان و اسرائیل است، همان کاری که امارات کرد و در آینده هم عربستان انجام خواهد داد.

لحود هرگونه دیکته های خارجی بر کشورش را رد کرد و گفت، هرگز به این کار راضی نخواهیم شد حتی اگر به قیمت جانمان تمام شود.

وی گفت: فرانسه سیاستمداران لبنان را با اموال قاچاقی خود در خارج تهدید می کند تا هرچه سریعتر درباره نخست وزیر جدید به توافق برسند.

رئیس جمهوری اسبق لبنان با اشاره با خواسته های فرانسه و سفر امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری این کشور خطاب به سیاستمداران فعلی لبنان گفت: عزت مهمتر از جانتان است.

میشل عون، رئیس جمهوری لبنان روز دوشنبه مصطفی ادیب را پس از رایزنی با فراکسیون های پارلمان با ۹۰ رای موافق مامور تشکیل کابینه جدید کرد.

این اقدام کمی پیش از ورود ماکرون به بیروت برای شرکت در صدمین سالروز استقلال لبنان صورت گرفت.

پس از سفر ماکرون در تاریخ ششم اوت به لبنان برای ابراز همبستگی با مردم این کشور در پی انفجار بیروت و دیدار با روسای قوای سه گانه و روسای فراکسیون های اصلی پارلمان، این هشتمین سفر وی به بیروت است.

ادیب پس از گذشت بیش از سه هفته از استعفای دولت حسان دیاب، مامور تشکیل کابینه شد.
 
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: