رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه این مساله را که دلیل رفتنش به مرکز پزشکی والتر رید در پاییز سال گذشته "چند سکته جزئی" بوده را رد کرد.

کد خبر: ۷۰۲۹۱
۱۲:۵۸ - ۱۲ شهريور ۱۳۹۹
ترامپ تجربه
 
دیدارنیوز - به نقل از سی.بی.اس نیوز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در توئیتی نوشت: "حالا آنها تلاش دارند بگویند که من به عنوان رئیس جمهور مورد علاقه شما بعد از تجربه چند سکته جزئی به مرکز پزشکی والتر رید رفتم. این اتفاق هرگز برای این کاندیدا نیفتاد- اخبار دروغ!"

در ادامه به درخواست ترامپ، شان کانلی، پزشک شخصی این رئیس جمهور آمریکا هم با جزئیات بیشتر طی یک بیانیه این صحبت را تکذیب کرد.

او در بیانیه خود گفت: رئیس جمهور دونالد ترامپ از من، دکتر شان کانلی، پزشک شخصی رئیس جمهور خواست به اظهارات علنی اخیر در خصوص سلامتش واکنش نشان دهم. من می‌توانم تایید کنم که رئیس جمهور ترامپ تجربه یک سکته مغزی عروقی و یا یک حمله گذرای ایسکمیک (سکته جزئی) و یا هیچ مورد اورژانسی قبلی عروقی آنگونه که در رسانه‌ها به شکلی نادرست گزارش شده را نداشته و برای آن ارزیابی نشده است.

این در حالی است که هیچ رسانه‌ای گزارش نکرده که ترامپ تجربه یک سکته، یا سکته جزئی یا مشکل سلامتی قلبی را پیدا کرده است.

کاخ سفید اعلام کرد، رئیس جمهور آمریکا به یک توئیت جو لاکهارت، دبیر مطبوعاتی دولت اسبق کلینتون اشاره کرده که در آن روز دوشنبه گفت: آیا دونالد ترامپ سکته‌ای داشته که از مردم آمریکا پنهان کرده است؟

لاکهارت نگفته که سند و مدرکی برای این ادعایش دارد اما روز سه شنبه در توئیت دیگری نوشت: ما داریم جان کلام را درباره توضیح مضحک کاخ سفید مبنی بر اینکه دونالد ترامپ بازدیدی اعلام نشده از بیمارستان به سبب انجام نیمی از معاینه پزشکی سالانه‌اش را داشته می‌فهمیم.

مشخص شده که مایک پنس، معاون رئیس جمهور در آن زمان در حالت آماده باش برای تصدی موقت وظایف ریاست جمهوری قرار گرفته بود.
 
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: