معاون نیروی انسانی تهران بزرگ با بیان اینکه هنوز ظرفیت استخدام نیرو در پلیس تکمیل نشده است از جذب مشاورِ زن در کلانتری‌ها خبر داد.

کد خبر: ۷۰۲۷۱
۱۱:۱۸ - ۱۲ شهريور ۱۳۹۹
ظرفیت استخدام در نیروی انتظامی هنوز تکمیل نشده است
 
دیدارنیوز - «سرهنگ ایوب گرامی» معاون نیروی انسانی تهران بزرگ درباره آخرین وضعیت جذب نیرو در نیروی انتظامی گفت: در حال حاضر امکان جذب نیروی خانم و آقا تا دو هزار نفر در نیروی انتظامی وجود دارد و هنوز ظرفیتی که برای جذب نیرو در نظر گرفته‌ایم، تکمیل نشده است.

وی با اشاره به افرادی که برای استخدام در نیروی انتظامی داوطلب هستند، ادامه داد: افرادی که به نیروی انتظامی مراجعه می‌کنند، باید شرایط لازم از جمله قد، وزن، مدرک تحصیلی و ... را دارا باشند.

معاون نیروی انسانی تهران بزرگ با اشاره به آزمون‌هایی که از افراد داوطلب استخدام در نیروی انتظامی گرفته می‌شود، گفت: این افراد باید در آزمون‌های علمی، پزشکی و ورزشی شرکت کرده و پس از آن مراحل بعدی یعنی مصاحبه و تحقیقات انجام می‌شود. در حال حاضر از افرادی که برای استخدام در نیروی انتظامی داوطلب شده‌اند، آزمون علمی کسب شده است و در حال انجام مراحل بعدی هستند.

سرهنگ گرامی با بیان اینکه سن در نظر گرفته شده برای داوطلبان حداکثر سن برای زنان ۲۳ سال و برای مردان ۲۵ سال است، تصریح کرد: از این افراد که شامل پلیس‌های زن و مرد هستند، برای پلیس‌های تخصصی مانند پلیس آگاهی، مواد مخدر، کلانتری‌ها، و ... براساس علاقه فرد و نیاز سازمان استفاده می‌شود.

وی یادآور شد: پس از طی مراحل و جذب این افراد آموزش‌های لازم از جمله آموزش‌های تخصصی، ورزشی و تیراندازی به این افراد ارائه می‌شود. هر ۴ سال نیز یک درجه به این افراد داده می‌شود. در بدو ورود به افرادی که با مدرک دیپلم وارد نیروی انتظامی می‌شوند، درجه گروهبان یکمی داده می‌شود و هر ۴ سال یک درجه به آنها داده می‌شود.

معاون نیروی انسانی تهران بزرگ درباره جذب مشاوران در نیروی انتظامی نیز خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی برای نیروهای مشاور در مراکز مشاوره در کلانتری‌ها از نیروهای خرید خدمتی استفاده می‌کند. این نیروهای مشاور شامل تعداد محدودی خانم هستند که با مدرک حداقل لیسانس به کار گرفته می‌شوند.
 
منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: