سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر اهمیت سلامت دانش‌آموزان و معلمان برای وزارت بهداشت گفت: درباره بازگشایی مدارس همه وزارتخانه‌ها در نهایت تابع تصمیم‌های ستاد ملی مقابله با کرونا هستند.

کد خبر: ۷۰۲۰۵
۱۵:۱۷ - ۱۱ شهريور ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ دکتر سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت درباره وضعیت بازگشایی مدارس و اعلام آموزش و پرورش مبنی بر بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریور گفت: وزارت بهداشت و درمان در زمینه بازگشایی مدارس هیچ تصمیم جدیدی نگرفته و تصمیم‌گیری در این زمینه براساس اعلام ستاد ملی مقابله با کروناست.
 
وی افزود: باید توجه کرد که سلامت دانش‌آموزان برای وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش در اولویت قرار دارد. بر همین اساس تمهیدات لازم برای حفاظت از سلامت دانش‌آموزان اندیشیده شده است.
 
لاری توضیح داد: از طرفی نمی‌توان امر آموزش را تعطیل کرد. همان‌طور که در همه ماه‌های اخیر بسیاری از مناسبات اجتماعی، فرهنگی و آموزشی به نوعی با وجود کرونا انجام شده، آموزش نیز انجام و به هر حال در شیوه‌ها دچار تغییراتی نسبت به سال‌های قبل می‌شود.
 
سخنگوی وزارت بهداشت با بیان این‌که قرار بر این شده که از ۱۵ شهریور برنامه‌های آموزشی آغاز شود، گفت: به طور مثال این برنامه‌ها از صداوسیما نیز از همان ۱۵ شهریور شروع می‌شود. در عین حال وزارت آموزش و پرورش در زمینه شیوه‌های آموزشی در سال تحصیلی امسال اطلاع‌رسانی می‌کند، اما آنچه برای وزارت بهداشت بیش از هرچیزی اهمیت دارد، سلامت دانش‌آموزان، والدینشان، معلمان و کارکنان واحد‌های آموزشی است که با تدوین پروتکل‌های بهداشتی و آموزش‌های ارائه‌شده امیدواریم بهترین نتیجه حاصل شود و با تمهیدات وزارت آموزش و پرورش همه دانش‌آموزان هم به تحصیل ادامه دهند.
 
لاری تاکید کرد: در این زمینه با توجه به شرایط کشور، استان‌ها و شهرستان‌ها از نظر شیوع کرونا تصمیم‌گیری شده و همه وزارتخانه‌ها در نهایت تابع تصمیم‌های ستاد ملی مقابله با کرونا هستند.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: