استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به افزایش آمار مبتلایان کرونا و وضعیت تخت‌ها، فعال سازی بیمارستان دوم معین کرونای استان در دستور کار قرار می‌گیرد.

کد خبر: ۷۰۱۹۴
۱۴:۴۷ - ۱۱ شهريور ۱۳۹۹

 
دیدارنیوز ـ حسین کلانتری در نشست ستاد مدیریت و مقابله با کرونا در استان، افزود: آمار‌های مبتلایان کرونا در استان نگران کننده است.
 
وی با بیان اینکه آمار مبتلایان کرونا در استان در حال افزایش بوده و ظرفیت‌های بیمارستانی نیز در حال پر شدن است، تصریح کرد: در استان داریم بر تعداد تخت‌های بیمارستانی اضافه می‌کنیم، اما انتظار می‌رود مردم بیش از گذشته نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقدام کنند.
 
استاندار کهگیلویه و بویراحمد از افزایش ۳.۵ برابری ابتلاء به کرونا در شهرستان کهگیلویه خبر داد و اظهار کرد: باید همه نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دستورات ستاد کرونا اقدام کرده و هیچگونه سهل انگاری در این خصوص پذیرفتنی نیست.
 
کلانتری با بیان اینکه ۱۳۹۲ دستگاه خودرو در راستای مقابله با کرونا از مبادی استان برگشت داده شد، تاکید کرد: امسال شاهد کاهش تردد ۲۰ درصدی در محور‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته بودیم.
 
وی ادامه داد: باید در تمام مناطق استان نسبت به رعایت پروتکل‌ها و استفاده از ماسک اقدام شود.
 
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا در حوزه آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها اقدام خواهد شد، بیان کرد: با توجه به وضعیت مناطق قرمز و نارنجی در اغلب شهرستان ها، محور فعالیت‌ها در مناطق قرمز مجازی و در مناطق زرد به صورت شیفت بندی است.
 
کلانتری از ادامه محدودیت‌ها در استان خبر داد و تصریح کرد: افزایش مبتلایان، تشدید محدودیت‌های کرونایی را رقم خواهد زد.
 
وی اظهار کرد: محدودیت‌ها در شهرستان بویراحمد تا پایان هفته تمدید خواهد شد و در صورت ادامه روند افزایش مبتلایان، محدودیت‌ها شدت خواهد داشت.
 
استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار معرفی صنوف برتر در رعایت پروتکل‌های بهداشتی شد و تاکید کرد: باید در این راستا فرهنگ سازی کرد.
 
کلانتری با تاکید بر اینکه تاکنون گزارشی مبنی بر کمبود وسایل بهداشتی و حفاظتی کادر درمان به دست ما نرسیده است، ادامه داد: هیچ گونه کمبودی در این راستا پذیرفتنی نیست.
 
وی بیان کرد: اعلام هرگونه فراخوانی برای ارائه خدمات در این شرایط ممنوع است.
 
استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی خدمات خود برای مقابله و پیشگیری از کرونا را مستندسازی کنند.
 
کلانتری خطاب به مدیرکل ارشاد، تصریح کرد: اداره کل ارشاد عملکرد رسانه‌های استان برای فرهنگ سازی در خصوص پیشگیری و مقابله با کرونا را بررسی کرده و رسانه‌های برتر در این راستا را معرفی کند.
 
به نقل از روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، وی با تاکید بر اینکه عملکرد هیئت‌های مذهبی در برگزاری آئین‌های عزاداری براساس پروتکل‌های بهداشتی قابل قبول است، بیان کرد: انتظار می‌رود اکنون از ظرفیت این هیئت‌ها برای فرهنگ سازی در خصوص کرونا استفاده شود.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: