منابع دولتی کویت اعلام کردند که هواپیما‌های رژیم صهیونیستی برای رسیدن به امارات هرگز از حریم هوایی کویت نخواهند گذشت.

کد خبر: ۷۰۱۷۸
۱۳:۲۳ - ۱۱ شهريور ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ به نقل از رأی الیوم، منابع دولتی کویت امروز (سه‎شنبه) به روزنامه «القبس» اعلام کردند که هواپیما‌های رژیم صهیونیستی برای رسیدن به امارات هرگز از حریم هوایی کویت نخواهند گذشت.
 
این منابع افزودند: خط پروازی که دیروز افتتاح شد هرگز از آسمان کویت عبور نخواهد کرد و از راه دیگری که با آسمان ما فاصله دارد، عبور می‌کند.
 
منابع مذکور تاکید کردند: آنچه درباره امکان صدور مجوز عبور هواپیما‌های اسرائیلی از حریم هوایی کویت به سمت امارات شایع شده، به هیچ وجه صحت ندارد.
 
نخستین پرواز رسمی و مستقیم از تل آویو به امارات دیروز دوشنبه با حضور هیئت‌هایی از آمریکا و رژیم صهیونیستی انجام شد.
 
«رابرت اوبرایان» مشاور امنیت ملی آمریکا و «جرد کوشنر» مشاور ارشد رئیس جمهور آمریکا که در نخستین پرواز مستقیم از تل آویو به ابوظبی حضور داشتند، از محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی برای صدور اجازه عبور نخستین پرواز تجاری هواپیمایی اسرائیل از آسمان عربستان تشکر کردند.
 
امارات، رژیم صهیونیستی و آمریکا پس از نشست مشترک خود در ابوظبی، با صدور بیانیه‌ای مشترک عادی سازی روابط ابوظبی و تل آویو را گامی مهم ارزیابی کرده و ادعا کردند: عادی سازی روابط میان اسرائیل و امارات متحده عربی گامی شجاعانه و اقدامی جدید برای حل مشکلات موجود در خاورمیانه است. این توافق باعث ایجاد فرصتی تاریخی برای گسترش روابط عادی میان دو طرف می‌شود.
 
بر اساس توافق ننگین ابوظبی و تل‌آویو که دونالد ترامپ نقش کلیدی در ایجاد آن داشته، احداث سفارتخانه و گسترش روابط اقتصادی و امنیتی در دستور کار طرفین قرار خواهد گرفت. گروه‌های مقاومت فلسطینی تاکید کرده‌اند که اقدام امارات در عادی‌سازی روابط همچون خنجری زهرآگین بر پیکر مقاومت بود.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: