مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور گفت: لایحه تشکیل «سازمان ملی مهاجرت» به هیئت دولت ارجاع شده و در صورت تصویب، به مجلس شوراى اسلامی ارسال مى‌شود.

کد خبر: ۷۰۰۷۳
۱۵:۰۰ - ۱۰ شهريور ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ مهدی محمودی مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور در گفتگویی با اشاره به حضور اتباع افغانستانی در ایران، اظهار کرد: انسداد مرز و کنترل آن جزو مسائل و دستورالعمل‌های بین‌المللی است که هر کشوری باید نسبت به آن، اقدامات لازم را انجام دهد و همچنین مانع ورود اتباع غیر مجاز شود.
 
او ادامه داد: برای کنترل ورود و خروج اتباع افغانستانی به ایران، وزارت کشور با کشور افغانستان مطالبات بسیار جدی داشته تا نسبت به انسداد خلا‌ءهای مرزی اقدامات لازم انجام شود.
 
مدیرکل امور اتباع تصریح کرد: متاسفانه در زمینه کنترل ورود و خروج اتباع غیرمجاز کم کاری و تعلل شده، البته اکثر اتباع غیرمجاز توسط باند‌های قاچاق انسان وارد کشور می‌شوند.
 
محمودی یادآور شد: در صورت مشاهده اتباع غیرمجاز در ایران، نیرو‌های پلیس آگاهی با آن‌ها برخورد خواهند کرد، البته هرساله حدود ۸۰۰ هزار اتباع غیرمجاز در کشور ما دستگیر می‌شوند.
 
 
او اظهار کرد: دستگیری و مبارزه با باند‌های قاچاق انسان ادامه خواهد داشت، توافقی هم با دولت افغانستان داشتیم تا بحث تثبیت هویت پناهندگان خارجی صورت گیرد.
 
مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور با اشاره به لایحه تشکیل «سازمان ملی مهاجرت» بیان کرد: این لایحه در کمیسیون‌های ذیربط مورد تایید قرار گرفته و به هیئت دولت ارجاع شده و در صورت تصویب، به مجلس شوراى اسلامی ارسال مى‌شود.
 
محمودی گفت: با توجه به وسعت فعالیت‌های اتباع، برنامه‌های بلندمدت، میان‌مدت و ساماندهی اتباع خارجی لازم است که سازمانی تحت عنوان «سازمان ملی مهاجرت» تشکیل شود.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: