استاندار کرمان گفت: نگران هستیم بعد از مراسم روز‌های گذشته که برخی دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکردند، سیر نزولی شیوع کرونا در استان دوباره تغییر پیدا کند.

کد خبر: ۷۰۰۶۶
۱۳:۳۰ - ۱۰ شهريور ۱۳۹۹
دیدارنیوز ـ دکتر"محمدجواد فدائی" امروز ۱۰ شهریورماه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان درباره بازگشائی مدارس و آموزش مجازی اظهار کرد: همه دانش آموزان دسترسی به گوشی هوشمند ندارند و در همه جا به ویژه روستا‌ها دسترسی به اینترنت وجود ندارد.
 
وی با اشاره به اینکه در دستورالعمل بازگشائی مدارس، مناطق تقسیم بندی و برای هر وضعیت قرمز، زرد و سفید شرایطی تعریف شده، افزود: در مناطق قرمز فعالیت آموزشی کاملا مجازی و در مناطق زرد تقسیم بندی به صورت کلاس حضوری و مجازی است و ر مناطق سفید کلاس‌ها برقرار خواهد بود.
 
فدائی با اشاره به اینکه اجرای پروتکل‌ها در مناطق سفید سخت است و اگر رعایت شود خیلی خوب است، تصریح کرد: مسئله این است که وضعیت کرونا متغیر است و وضعیت شهرستان‌ها هفتگی تغییر می‌کند که آموزش و پرورش می‌گوید با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی تصمیم گیری می‌کنند.
 
استاندار کرمان بیان کرد: هیچ کس اعتقاد ندارد مدارس نباید باز شود یا اینکه آموزش تعطیل شود و همه معتقدند آموزش نباید تعطیل شود، اما باید تصمیماتی بگیریم اجرائی باشد و تا آخر عمل کنیم و پای آن بایستیم.
 
وی اظهار کرد: نقاطی در استان وجود دارد که امکان استفاده از اینترنت را ندارند و برای یک مورد به عنوان نمونه پنج ماه پیگیری کرده ایم و هنوز مسئله سرعت اینترنت حل نشده است.
 
عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان با بیان اینکه نگران هستیم بعد از مراسم روز‌های گذشته که برخی دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکردند، سیر نزولی شیوع کرونا در استان را تغییر بدهد، اظهار کرد: آمار بستری مبتلایان به کرونا در استان کرمان تا ۲۵ نفر کاهش یافت، اما دوباره به ۷۵ مورد رسیده که نگرانی داریم با آغاز فعالیت مدارس مجددا شاهد اوج بیماری باشیم.
 
استاندار کرمان با اشاره به اینکه اعتقاد داریم و تلاش می‌کنیم که آموزش تعطیل نشود، گفت: دانشگاه علوم پزشکی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس نظارت کند تا مشکلی به وجود نیاید.
 
گفتنی است: "شهباز حسن پور" رییس مجمع نمایندگان استان کرمان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در پی شیوع کرونا، مدارس غیرانتفاعی خیلی متضرر شدند، اظهار کرد: در پرداخت تسهیلات مربوط به کرونا همکاری لازم (در بحث عدم تاثیر چک‌های برگشتی و ...) صورت نگرفته است.
 
وی افزود: باید در استان تصمیم گرفته شود که با توجه به مشکلات، به مدارس غیرانتفاعی توجه بیشتری صورت بگیرد.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
0
0
اقای استاندار اگر واقعا نگران بودید بیشتر بر تفریحگاه ها که تقریبا دارد به عشرتکده تغییر کاربری می دهند نظارت می کردید تا ببینید تا چه حد پروتکل اخلاقی و همچنین کرونایی در آنهد رعایت می شود.