در پیام تبریک به مناسبت روز ملی مالزی؛

رییس جمهوری در پیامی به پادشاه مالزی روز ملی این کشور را تبریک گفت و از وی برای سفر به جمهوری اسلامی ایران برای گفتگو و تبادل نظر پیرامون مسائل و مشکلات جهان اسلام دعوت کرد.

کد خبر: ۷۰۰۵۴
۱۱:۳۰ - ۱۰ شهريور ۱۳۹۹

در پیام تبریک به مناسبت روز ملی مالزی.
روحانی پادشاه مالزی را به ایران دعوت کرد

دیدارنیوز ـ به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در پیام تبریک به سلطان "عبدالله رعایه‌الدین المصطفی بالله شاه" پادشاه مالزی اظهار داشت: فرا رسیدن روز ملی مالزی را به جنابعالی، دولت و مردم کشورتان صمیمانه تبریک می‌گویم.
 
رییس جمهوری خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران ضمن تحسین مواضع و تلاش‌های دولت و مردم مالزی و دیدگاه مشترک دو کشور در مقابله با بحران‌های جهان اسلام از جمله اشغال فلسطین و آلام مردم مظلوم آن، تنها راه برون رفت از مشکلات پیش‌روی دنیای اسلام را گفتگو و تعامل سازنده میان دولت‌های اسلامی می‌داند.
 
روحانی تصریح کرد: در این چارچوب مایلم از آن‌جناب برای سفر به جمهوری اسلامی ایران به منظور گفتگو و تبادل نظر پیرامون مسائل و مشکلات جهان اسلام و ابتکارات جمهوری اسلامی ایران در راستای تقویت صلح و ثبات و همچنین توسعه هر چه بیشتر روابط دوجانبه با کشور دوست و برادر مالزی دعوت کنم.
 
رییس جمهوری یادآور شد: امیدوارم در پرتو اراده سیاسی موجود، بیش از پیش شاهد همبستگی میان دو ملت و توسعه روابط فیمابین در همه زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و بین‌المللی باشیم.
 
روحانی در پیام از خداوند متعال، سلامتی و موفقیت آن جناب و نیکبختی مردم مالزی را مسالت کرد.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: