تابلوی «دو پسر خندان» اثر «فرانس هالس» از نقاشان معروف عصر طلایی هلند، برای بار سوم در دو دهه گذشته به سرقت رفت.

کد خبر: ۶۹۹۹۹
۱۴:۴۷ - ۰۹ شهريور ۱۳۹۹

تیتر امروز

دانش آدینه ۲۸: سیاهچاله‌ها مو ندارند!
دیدار آدینه ۳۷

دانش آدینه ۲۸: سیاهچاله‌ها مو ندارند!

در شماره ۲۸ دانش آدینه، سروش زمانی مقدم به سراغ خصوصیات سیاهچاله‌ها و اندازه‌گیری جرم و حجم این پدیده‌های مرموز رفته است. اجرام فشرده‌ای که در کانون حیات کیهانی‌اند.
فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فشارهای وارده برای انحلال جمعیت امام علی یکی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی روزهای اخیر است. فیروزه صابر از شناخته شده‌ترین فعالان اجتماعی در گفتگو با دیدار از غیرقانونی بودن فشارهای وزارت کشور می‌گوید.

دیدارنیوز ـ به گزارش خبرگزاری رویترز، سارقان اواخر هفته گذشته یکی از آثار فرانس هالس (Frans Hals) از اساتید عصر طلایی نقاشی در هلند را از موزه کوچکی در نزدیکی شهر اوترخت این کشور دزدیدند.
 
این سارقان بامداد پنجشنبه از درب پشتی وارد موزه شدند و تابلوی دو پسر خندان (Two Laughing Boys) را با خود بردند. این اثر هنری که قدمت آن به سال ۱۶۲۶ میلادی برمی‌گردد و به گفته کارشناسان ۱۸ میلیون دلار قیمت دارد، پیش‌تر دو مرتبه دیگر نیز در سال‌های ۱۹۸۸ و ۲۰۱۱ دزدیده شده بود. این تابلو که حسابی سارقان آثار هنری را با یکدیگر به رقابت انداخته، بار اول پس از ۳ سال و بار دوم شش ماه بعد پیدا و به موزه برگردانده شد. 
 
این دومین بار است که از موزه‌های هلند که به دلیل شیوع کرونا تعطیل هستند، تابلویی به سرقت می‌رود. مارس گذشته (فروردین ۹۹) یک تابلوی نقاشی اثر ونسان ون‌گوگ از موزه سینگر در شهر لارن این کشور دزدیده شد.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: