همزمان با آخرین روز دهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم پکن، حدود ۵ میلیارد دلار (معادل ۳۳ میلیارد یوان) قرارداد میان دست اندرکاران صنعت سینمای چین و جهان امضا شد.

کد خبر: ۶۹۹۷۹
۱۰:۴۶ - ۰۹ شهريور ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ در مراسمی که روز یکشنبه به همین منظور در رادیو تلویزیون چین برگزار شد در مجموع ۲۱ پروژه ساخت فیلم توسط ۴۶ شرکت امضا شد و قرارداد ۱۱۰ پروژه دیگر به عنوان بازار پکن نیز به امضا رسید کل مبلغ قرارداد به ۳۳ میلیارد یوان رسید که در مقایسه با سال گذشته ۷ درصد افزایش یافته است.
 
«دو فی» قائم مقام کمیته برگزاری دهمین جشنواره بین المللی فیلم پکن در سخنانی در این مراسم گفت: از نخستین دوره برگزاری این جشنواره تا کنون، ۳۰۲ پروژه به ارزش ۱۶۵ میلیارد یوان به امضا رسیده است که نشان دهنده پذیرش و شناخت صنعت فیلم است.
 
سرمایه گذاری و تولید سالانه فیلم، ساخت و ساز‌های سینمایی، احداث مراکز فیلم و سریال تلویزیونی، ساخت املاک و مراکز فرهنگی، سرمایه گذاری و تامین مالی بنیاد فیلم و برنامه‌های آموزش فیلمسازان جوان از جمله قرارد‌هایی امضا شده بود.
 
در دهمین جشنواره بین المللی فیلم پکن بیش از ۳۰۰ فیلم داخلی و خارجی به نمایش در آمد برای اولین بار در این جشنواره ۲۵۰ فیلم به صورت آنلاین و ۲۰ فیلم نیز در تلویزیون پخش شد.
 
این جشنواره قرار بود ماه آوریل (فروردین) برگزار شود، اما به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: