میشل اوباما کاخ سفید را در پی رخ دادن تیراندازی های اخیر پلیس به دامن زدن به اختلافات نژادی متهم کرد.

کد خبر: ۶۹۹۶۶
۱۸:۰۰ - ۰۸ شهريور ۱۳۹۹

تیتر امروز

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فشارهای وارده برای انحلال جمعیت امام علی یکی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی روزهای اخیر است. فیروزه صابر از شناخته شده‌ترین فعالان اجتماعی در گفتگو با دیدار از غیرقانونی بودن فشارهای وزارت کشور می‌گوید.
پدران ایرانی؛ مظلوم و در حاشیه

پدران ایرانی؛ مظلوم و در حاشیه

فردا در تقویم رسمی ایران روز پدر است. مطلب حاضر نگاهی دارد به وضعیت پدران ایرانی در شرایط دشوار اقتصادی و اجتماعی امروز ایران و تنگناها و دغدغه‌های بسیاری که با آن مواجهند.
میشل اوباما کاخ سفید را به
 
دیدارنیوز - به نقل از پایگاه ای.بی.سی، میشل اوباما، بانوی اول سابق آمریکا اظهار کرد، اعتراضات سه ماه گذشته در آمریکا موجب "باز شدن چشمها، تکان خوردن وجدانها" و رفتن کشور به سمت تغییر شده است.

این همسر رئیس جمهور سابق آمریکا در پستی در شبکه های اجتماعی نوشت: تیراندازی های رخ داده در کنوشا من را شوکه کردند. اول، هفت گلوله از سلاح یک افسر پلیس به کمر جیکوب بلیک در حالی که بچه هایش نگاه می کردند شلیک شد. سپس دو شب بعد شلیک گلوله ها باعث کشته شدن دو معترض شد و مرد جوانی که تنها ۱۷ سال سن داشت دستگیر و به قتل متهم شد.

او ادامه داد: در این چند ماه گذشته، من زیاد درباره آنچه که کودکان ما هر روز در این کشور می بینند فکر کرده ام – عدم وجود همدلی، تحریک شدن اختلاف در زمانهای بحران، نژادپرستی سیستماتیک و دیرینه که در این فصل تابستان انقدر برجسته بوده است.

همسر باراک اوباما عنوان کرد: گاهی آنها آن را در اخبار می بینند. گاهی آنها آن را در باغ رز کاخ سفید می بینند. و گاهی آنها آن را از صندلی عقب یک خودرو می بینند.
وی ادامه داد، اگرچه از بابت نابرابری های ادامه دار در آمریکا "خسته و سرخورده" است، تظاهرات در سراسر کشور علیه نابرابری نژادی به او امید داده اند.

میشل اوباما گفت: اما بعد از آن من اعتراضات قدرتمند و سریع را می بینم که در سراسر کشور ظهور یافته اند و من پرتوهای یک چیز متفاوت را می بینم. این اعتراضات و کارها باعث نخواهد شد جیکوب بلیک دوباره راه برود. آنها وحشت را از آن بچه ها پاک نخواهند کرد. و همچنین آنها کسانی را که از ما گرفته شدند را بر نخواهند گرداند.

وی تاکید کرد: اما آنها کارهایی را خواهند کرد. آنها تا کنون باعث باز شدن چشمها، تکان خوردن وجدانها شده و به یاد تمامی مردم متعلق به تمامی پیش زمینه ها آورده اند که این مشکل اوایل تابستان امسال حل نشد و تا زمانی که ما همگی تغییری ایجاد نکنیم قرار نیست به زودی حل شود.
 
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: