رئیس جمهوری آمریکا با بیان اینکه سفارت جدید کشورش در قدس اشغالی در سال ۲۰۱۸ با کمتر از بودجه در نظر گرفته شده، افتتاح شد، این کار را به معامله ملکی تشبیه کرد.

کد خبر: ۶۹۹۳۳
۱۵:۱۵ - ۰۷ شهريور ۱۳۹۹

تیتر امروز

ترامپ: آمریکا
 
دیدارنیوز - به نقل از روسیا الیوم، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در باغ جنوبی کاخ سفید در کنفرانس ملی حزب جمهوری خواه گفت: برعکس بسیاری از روسای جمهور پیش از خودم، به وعده هایم عمل کردم، "پایتخت واقعی" اسرائیل را به رسمیت شناختم.

وی افزود: سفارتمان را به قدس منتقل کردیم. عملا این کار را اجرایی کردیم. به جای هزینه یک میلیارد دلاری برای ساختمان جدیدی که برنامه ریزی شده بود، ساختمانی در بهترین مناطق را انتخاب کردیم. یک معامله ملکی، اینطور نیست؟ سفارتخانه را با کمتر از ۵۰۰ هزار دلار افتتاح کردیم.

وی گفت، آمریکا "حاکمیت" رژیم صهیونیستی بر بلندی های جولان را به"رسمیت "شناخت و همین ماه میلادی نخستین توافق صلح (میان امارات و رژیم صهیونیستی) در خاورمیانه طی ۲۵ سال اخیر حاصل شد.

ترامپ گفت: "زمانی که پست ریاست جمهوری را برعهده گرفتم، خاورمیانه در حالتی از آشوب کامل قرار داشت، تشکیلات داعش در آنجا عربده می کشید و پایانی برای جنگ افغانستان دیده نمی شد. من از برجام به صورت یکجانبه خارج شدم".
به گفته ترامپ، آمریکا "کاملا" داعش و سرکرده و بنیانگذار آن ابوبکر بغدادی را نابود کرد.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: