وزرای امور خارجه روسیه و جمهوری آذربایجان از قصدشان برای اجرای پروژه‌هایی در حوزه انرژی خبر دادند که شامل مشارکت ایران و ترکیه خواهد بود.

کد خبر: ۶۹۸۴۷
۱۱:۴۵ - ۰۶ شهريور ۱۳۹۹

تیتر امروز

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فشارهای وارده برای انحلال جمعیت امام علی یکی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی روزهای اخیر است. فیروزه صابر از شناخته شده‌ترین فعالان اجتماعی در گفتگو با دیدار از غیرقانونی بودن فشارهای وزارت کشور می‌گوید.
پدران ایرانی؛ مظلوم و در حاشیه

پدران ایرانی؛ مظلوم و در حاشیه

فردا در تقویم رسمی ایران روز پدر است. مطلب حاضر نگاهی دارد به وضعیت پدران ایرانی در شرایط دشوار اقتصادی و اجتماعی امروز ایران و تنگناها و دغدغه‌های بسیاری که با آن مواجهند.

تمایل وزراری خارجه روسیه و آذربایجان به مشارکت با ایران در پروژه‌های حوزه انرژی

دیدارنیوز ـ به نقل از خبرگزاری شینهوا، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه و جیحون بایراموف همتای آذربایجانی‌اش روز گذشته گفتند مسکو و باکو قصد دارند پروژه‌هایی در سطح منطقه را که دربرگیرنده ایران و ترکیه هم می‌شود، اجرا کنند.
لاوروف در یک کنفرانس خبری مشترک پس از مذاکرات این دو کشور در مسکو گفت که روسیه از اجرای فعال پروژه‌هایی استقبال می‌کند که شامل ایجاد کریدور حمل و نقل شمال به جنوب و در برگیرنده ایران و کریدور شرق به غرب با مشارکت ترکیه می‌شود.
 
لاوروف افزود: راه ارتباطی انرژی روسیه - آذربایجان - ایران یک پروژه مناسب و مورد نیاز است.
 
او اظهار کرد که مطمئن است سه کشور با به هم پیوستن سامانه‌های تولید و انتقال انرژی‌شان می‌توانند این پروژه را اجرا کنند.
 
در ادامه، بایراموف بیان کرد که آذربایجان همکاری در چارچوبی سه جانبه یا چهار جانبه به ویژه به هم پیوستن سه سامانه انرژی را بسیار امیدبخش می‌داند.
 
وزیر امور خارجه آذربایجان علاوه بر این گفت که آذربایجان در کریدور شمال با جنوب یک آزادراه جدید میان باکو و مرز ایران را کامل کرده است و در چند ماه بعد ساختن آزادراهی دیگر به سمت مرز روسیه را به پایان خواهد برد.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: