مدیر سابق اف‌بی‌آی در مطلبی با انتقاد از دونالد ترامپ و دادستان کل آمریکا گفت، این دو مقام "یک میراث از ویرانی یک نهاد حیاتی آمریکا" که وزارت دادگستری است، بر جای می‌گذارند.

کد خبر: ۶۹۸۴۲
۱۰:۴۰ - ۰۶ شهريور ۱۳۹۹

تیتر امروز

نامزدی ظریف در ۱۴۰۰؛ ۵۰ درصد حل است!

نامزدی ظریف در ۱۴۰۰؛ ۵۰ درصد حل است!

با وجودی که محمدجواد ظریف تا کنون تمایلی به حضضور در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ نشان نداده، ولی تعداد زیادی از افراد و احزاب اصلاح‌طلب اعلام کرده اند که ظریف می‌تواند گزینه نهایی جبهه اصلاحات...
فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فشارهای وارده برای انحلال جمعیت امام علی یکی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی روزهای اخیر است. فیروزه صابر از شناخته شده‌ترین فعالان اجتماعی در گفتگو با دیدار از غیرقانونی بودن فشارهای وزارت کشور می‌گوید.

دیدارنیوز ـ  جیمز کومی، مدیر سابق اداره تحقیقات فدرال آمریکا در واشنگتن پست با اشاره به تحقیقات روسیه که به دست تیم رابرت مولر انجام می‌شد، گفت: وزارت دادگستری آن زمان لطمه دید که دادستان کل و رئیس جمهوری آمریکا به مردم آمریکا درباره کار این شورای ویژه که درباره رئیس جمهوری تحقیقات می‌کرد، دروغ گفتند.
 
کومی افزود: آن‌ها زمانی به این وزارتخانه لطمه زدند که دادستان کل در پرونده مربوط به راجر استون که دوست رئیس جمهوری بود مداخله کرد تا مدت زمان حبسی که دادستان‌ها پیشنهاد داده بودند، لغو شود. آن‌ها زمانی دوباره به این وزارتخانه لطمه زدند که همین دادستان کل تلاش کرد تا پرونده‌ای که مایکل فلن، متحد رئیس جمهوری آمریکا دو مرتبه در آن گناهکار شناخته شده است، از دستور خارج کنند.
 
انتقاد‌ها علیه دونالد ترامپ در ماه‌های اخیر شدت گرفته است که علل مختلفی دارد و یکی از آن‌ها عملکرد به شدت سیاسی شده وزارت دادگستری آمریکاست.
 
این مدیر سابق اف‌بی‌آی گفت برای حرکت رو به جلوی آمریکا، این لطماتی که ترامپ و ویلیام بار ایجاد کردند باید ترمیم شود. او ادامه داد، این به معنای انتخاب جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری دموکرات‌ها به عنوان رئیس جمهوری بعدی آمریکاست.
 
کومی در خاتمه نتیجه گیری کرد: ما رئیس جمهوری نیاز داریم که یک دادستان کل به این دلیل که به یک وکیل مدافع نیاز دارد، منصوب نکند بلکه به این دلیل منصوب کند که عدالت آمریکایی به محافظ و نگهبان نیاز دارد. ما رئیس جمهوری نیاز داریم که از طریق قانون به دیگران خدمت رسانی کند. ما باید جو بایدن را انتخاب کنیم.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: