معاون نظارت سازمان تاکسیرانی شهر تهران از اعمال ثبت تخلف برای رانندگان بدون ماسک و افرادی که فاصله اجتماعی را رعایت نمی‌کنند، خبر داد.

کد خبر: ۶۹۸۳۷
۰۹:۳۰ - ۰۶ شهريور ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ امیرهنجن با بیان اینکه از ۱۵ تیرماه که استفاده از ماسک الزامی شد، طی ابلاغیه‌ای استفاده از ماسک توسط راننده و مسافران در تاکسی نیز اجباری شد، گفت: علاوه بر استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی نیز در تاکسی‌ها الزامی شد.
 
وی با بیان اینکه در بیش از ۵۰ پایانه تاکسیرانی پایتخت نیز بنر‌های مقابله با بیماری کرونا برای تاکسیرانان و مسافران نصب شد، افزود: علاوه بر آن در راستای کنترل هر چه بهتر ابلاغیه، روزانه بیش از ۴۰ تیم عملیاتی نیز پایانه‌های تاکسیرانی و تاکسی‌های گردشی شهر تهران را تحت رصد دارند.
 
هنجن با تاکید بر اینکه خوشبختانه شاهد رعایت استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی در تاکسی‌ها هستیم و این روند هر روز بهبود می‌یابد، ادامه داد: البته در این مدت شاهد تماس‌های مردمی با ۱۳۷ و ۱۸۸۸ بودیم که از عدم رعایت پروتکل‌ها در برخی تاکسی‌ها انتقاد داشتند، البته خوشبختانه تعداد این شکایات بسیار کم است، اما با این حال این تخلف رانندگان در کارنامه آن‌ها ثبت و از آن‌ها تعهد اخذ شد. همچنین تیم‌های نظارتی هم در سطح شهر مستقر هستند که هم بر اجرای فاصله گذاری و هم استفاده از ماسک در تاکسی‌ها نظارت دارند.
 
وی با بیان اینکه محلول ضدعفونی کردن دست و سطوح در اختیار رانندگان قرار گرفته و از آن‌ها درخواست کردیم حداقل روزانه سه مرتبه درون خودرو را ضدعفونی کنند، افزود: خوشبختانه شاهد بهبود رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تاکسی‌ها هستیم.
 
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: