بازگشت به مدار صعود؛

شاخص کل بورس اوراق بهادار که روز گذشته از خود علائم بهبود، نشان داده بود امروز با تداوم روند بهبود، با نزدیک ۶۹ هزار واحد رشد، به عدد یک میلیون و ۷۱۸ هزار رسید تا امید‌ها به بازگشت بازار به مدار صعود، افزایش یابد. اتفاقات دیروز و امروز نشان داد، حمایت حقوقی‌ها جواب داده و با توقف روند ریزش، می‌توان به رونق بازار در هفته آتی امیدوار بود.

کد خبر: ۶۹۸۱۴
۱۷:۲۱ - ۰۵ شهريور ۱۳۹۹

تیتر امروز

نامزدی ظریف در ۱۴۰۰؛ ۵۰ درصد حل است!

نامزدی ظریف در ۱۴۰۰؛ ۵۰ درصد حل است!

با وجودی که محمدجواد ظریف تا کنون تمایلی به حضضور در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ نشان نداده، ولی تعداد زیادی از افراد و احزاب اصلاح‌طلب اعلام کرده اند که ظریف می‌تواند گزینه نهایی جبهه اصلاحات...
فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فشارهای وارده برای انحلال جمعیت امام علی یکی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی روزهای اخیر است. فیروزه صابر از شناخته شده‌ترین فعالان اجتماعی در گفتگو با دیدار از غیرقانونی بودن فشارهای وزارت کشور می‌گوید.

تابلوی بورس: رصد نمادها برای خرید دارا دوم

 

دیدارنیوز ـ گروه اقتصادی: شاخص کل بورس اوراق بهادار که روز گذشته از خود علائم بهبود، نشان داده بود امروز با تداوم روند بهبود، با نزدیک ۶۹ هزار واحد رشد، به عدد یک میلیون و ۷۱۸ هزار رسید تا امید‌ها به بازگشت بازار به مدار صعود، افزایش یابد. اتفاقات دیروز و امروز نشان داد، حمایت حقوقی‌ها جواب داده و با توقف روند ریزش، می‌توان به رونق بازار در هفته آتی امیدوار بود.


نماد‌های فارس، فولاد، شستا، فملی، شپنا، شتران و اخابر بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند و نماد‌های فولاد، فملی، خودرو، شپنا، وتجارت، خساپا و شبندر پر بازدیدترین نماد‌های امروز بودند.


امروز شاخص کل فرابورس نیز با ۶۴۹ واحد رشد به عدد ۱۸ هزار و ۱۶۰ واحد دست پیدا کرد. نماد‌های کگهر، میدکو، آریا، صبا، بپاس، شگویا و ذوب بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس داشتند. همچنین نماد‌های دی، ذوب، صبا، آریا، شگویا، مادیرا و کرمان از نماد‌های پر بازدید فرابورس بودند.


ارزش بازار در بورس اوراق بهادار تهران یعنی ارزش همه شرکت‌های حاضر در بورس به بیش از ۶ میلیون و ۴۳۳ هزار میلیارد تومان رسید.


امروز همچنین صندوق دارا دوم در نماد پالایش در بورس تهران عرضه شد و سهامداران می‌توانند از طریق درگاه کارگزاری خود تا سقف ۵ میلیون تومان یعنی ۵۰۰ واحد ۱۰ هزار تومانی از این صندوق خریداری کنند. در این صندوق قرار است در هر واحد یا یونیت‌های سرمایه گذاری، تعدادی سهم از نماد‌های شپنا، شتران، شبریز و شبندر که همگی شرکت‌های پالایشی هستند، به خریداران عرضه شود.


همچنین کسانی که کد بورسی ندارند با داشتن کد ملی از درگاه‌های الکترونیکی همه بانک‌های کشور می‌توانند به خرید واحد‌های صندوق پالایشی یکم یا همان دارا دوم تا سقف ۵ میلیون تومان از امروز ۵ شهریور تا ۱۹ شهریور اقدام به خرید کنند. با توجه به اینکه خرید دارا دوم تا ۱۹ شهریور فرصت دارد، علاقه‌مندان به خرید دارا دوم می توانند به رصد این نماد‌ها بپردازند و اگر از ادامه روند صعودی بازار مطمئن شدند، در پذیره نویسی دارا دوم شرکت کنند. قطعا وضعیت بازار در هفته آینده در استقبال یا عدم استقبال از دارا دوم، تاثیر مستقیم دارد. 


از دیگر اتفاقات امروز در بازار سرمایه درج شدن ِ شرکت تامین سرمایه تمدن با نماد «تمدن» در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: