جانشین فرمانده انتظامی با بیان اینکه به هیچ عنوان به اراذل و اوباش اجازه عرض اندام نمی دهیم، اظهار کرد: امسال عملکرد نیروی انتظامی در تمام شاخص ها بهتر شده که نشان دهنده تلاش کارکنان این نیرو است اما سرقت به عنوان  یک پدیده چند وجهی باید از زوایای مختلف به آن توجه شود.

کد خبر: ۶۹۷۸۳
۱۲:۳۴ - ۰۵ شهريور ۱۳۹۹

تیتر امروز

نامزدی ظریف در ۱۴۰۰؛ ۵۰ درصد حل است!

نامزدی ظریف در ۱۴۰۰؛ ۵۰ درصد حل است!

با وجودی که محمدجواد ظریف تا کنون تمایلی به حضضور در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ نشان نداده، ولی تعداد زیادی از افراد و احزاب اصلاح‌طلب اعلام کرده اند که ظریف می‌تواند گزینه نهایی جبهه اصلاحات...
فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فشارهای وارده برای انحلال جمعیت امام علی یکی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی روزهای اخیر است. فیروزه صابر از شناخته شده‌ترین فعالان اجتماعی در گفتگو با دیدار از غیرقانونی بودن فشارهای وزارت کشور می‌گوید.
دیدارنیوز - سردار قاسم رضایی صبح امروز(پنجم شهریورماه) در جمع خبرنگاران، قاچاق کالا را  یکی دیگر از خط قرمزهای نیروی انتظامی دانست و عنوان کرد: مبارزه با قاچاق کالا خواسته مهم مقام معظم رهبری و سایر بخش های نظام است.

وی با بیان اینکه استقرار پلیس در گمرکات نیز با هدف تقویت مبارزه با قاچاق کالا بوده  که تاکنون نتایج رضایت بخشی داشته است، اظهار کرد: پلیس برای معیشت مرزنشینان نیز اهمیت قائل بوده و قانون کالای ملوانی یا ته لنجی را به رسمیت می‌شناسد اما اجازه نمی‌دهد مافیای قاچاق کالا از این قانون سوءاستفاده کند.

جانشین فرمانده انتظامی ادامه داد: به زودی فرمانده پلیس گمرک در ستاد گمرکات کشور مستقر خواهد شد و عضو ستاد گمرکات خواهد بود. در حقیقت پلیس گمرک بازو و یاری دهنده گمرک در مبارزه با قاچاق کالا است و در این مدت موفق به کشف بخش قابل توجهی از کالای قاچاق و بازپس گیری  حقوق بیت المال شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه قرارگاه مرکزی مبارزه با اراذل و اوباش در پایتخت و متناظر آن در تمام استان ها و شهرستان ها راه‌اندازی شده تا این خواسته به حق مردم با برنامه‌ریزی و جدیت دنبال شود، اضافه کرد: به هیچ عنوان به اراذل و اوباش اجازه عرض اندام نمی دهیم و پاسخ نیروی انتظامی به آنها پشیمان کننده خواهد بود و در این زمینه مجرم سابقه دار و مجرم نوظهور تفاوتی نداشته و با قاطعیت با آنان برخورد خواهد شد.

سردار رضایی بیان کرد: امسال عملکرد نیروی انتظامی در تمام شاخص ها بهتر شده که نشان دهنده تلاش کارکنان این نیرو است اما سرقت به عنوان  یک پدیده چند وجهی باید از زوایای مختلف به آن توجه شود.
جانشین فرمانده انتظامی با اشاره به اینکه مهمترین قسمت در برخورد با سرقت، بحث پیشگیری است و برای تحقق این پیشگیری باید تمام امور پیوست امنیتی داشته باشد، اظهار کرد: صنعت خودروسازی یکی از مواردی است که باید با افزایش ضریب ایمنی خودروها در مرحله ساخت، به پیشگیری از سرقت کمک کند.
 وی همچنین با تاکید بر لزوم متناسب بودن هزینه جرم با مجازات آن عنوان کرد: نیروی انتظامی در مواردی با سارقانی مواجه می شود که بیش از ده بار سابقه سرقت داشتند و رکورد دستگیری فردی با ۳۷ بار سابقه سرقت نیز وجود دارد.

سردار رضایی اظهار کرد: دستگاه قضایی نیز در این زمینه با جدیت حضور دارد و از مجلس یازدهم مطالبه داریم تا قوانینی تصویب  کند که در بحث سرقت، کار به پلیس و مرجع قضایی نرسد و اگر به این مرحله رسید قوانین و مجازات های سارقان بازدارنده باشد و این امر مصداق تحقق اقدام انقلابی از سوی مجلس انقلابی خواهد بود.

همزمان با حضور جانشین فرمانده انتظامی، ساختمان جدید پلیس امنیت اخلاقی و اماکن عمومی نیز در خیابان انتظام بندرعباس به بهره‌برداری رسید.این ساختمان دارای ۷۵۵ متر مربع زیربناست که با اعتبار ۱۵میلیارد ریال در مدت هشت ماه ساخته شده است.
 
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: