رهبر کره شمالی به دنبال گمانه‌زنی‌های بین‌المللی درباره وضعیت سلامتی‌اش، در نشست یک کمیته رده‌بالا، هشدارهایی درباره ویروس کرونا و یک طوفان در حال ظهور صادر کرد.

کد خبر: ۶۹۷۷۱
۱۱:۰۷ - ۰۵ شهريور ۱۳۹۹

تیتر امروز

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فشارهای وارده برای انحلال جمعیت امام علی یکی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی روزهای اخیر است. فیروزه صابر از شناخته شده‌ترین فعالان اجتماعی در گفتگو با دیدار از غیرقانونی بودن فشارهای وزارت کشور می‌گوید.
کیم جونگ اون خواستار اقدامات پیشگیرانه علیه ویروس کرونا و طوفان شد
 
دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری رویترز، خبرگزاری کره شمالی امروز چهارشنبه اعلام کرد کیم جونگ اون خواستار تلاش‌های پیشگیرانه علیه ویروس کرونا و یک طوفان شده است.

نشست بسط داده شده هیئت ویژه حزب کارگر، در بحبوحه بیماری همه‌گیری برگزار شد که در حال وارد آوردن فشار اضافی به اقتصاد کره شمالی است؛ اقتصادی که بر اثر تعطیلی‌های اخیر مرزی و خسارات سیل، ضربه دیده و خمیده شده است.
خبرگزاری دولتی کی‌سی‌ان‌ای کره شمالی اعلام کرد، این نشست "برخی نواقض اقدام اضطراری ضداپیدمی دولت برای بررسی هجوم این ویروس پرزیان" را مورد ارزیابی قرار داده است.

کره شمالی هیچ مورد تأیید شده‌ای از ابتلا به ویروس کرونا گزارش نکرده، اما کیم ماه گذشته گفت "می‌توان گفت که ویروس ممکن است به کشور وارد شده باشد" و به دنبال گزارش اینکه مردی دارای علائم بوده است، اعلام قرنطینه کرد. بنا بر اعلام سازمان بهداشت جهانی، آزمایشات بعدی این مرد، غیرقطعی بودند.

کیم در این ماه، قرنطینه سه هفته‌ای در شهر "کائه‌سونگ" بعد از دیده شدن یک مورد مشکوک ویروس کرونا در این شهر را برداشت.

این نشست اقدامات اضطراری دولتی برای جلوگیری از خسارات زراعی و تلفات ناشی از طوفان "باوی"، که قرار است طی روزهای آینده وارد این کشور شود، را به بحث گذاشت. باران‌های سنگین و سیل، نگرانی‌هایی از بابت منابع غذایی در این کشور منزوی به وجود آورده است.

حزب حاکم بعد از اشاره به تأخیرات جدی در بهبود اقتصاد ملی و استانداردهای زندگی در یکی از نشست‌های خود، گفته بود سال آینده کنگره‌ای برگزار خواهد کرد تا درباره برنامه پنج‌ساله جدیدی تصمیم‌گیری کند.
 
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: