به دنبال موج اعتراضات در شهر کنوشا ایالت ویسکانسین آمریکا که از یکشنبه ادامه پیدا کرده و با خشونت، آتش‌سوزی و خرابکاری‌های تعمدی همراه بوده، فرماندار ایالت وضعیت فوق‌العاده اعلام کرد.

کد خبر: ۶۹۷۴۵
۰۹:۲۴ - ۰۵ شهريور ۱۳۹۹

تیتر امروز

فرماندار ویسکانسین وضعیت فوق‌العاده اعلام کرد
 
دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، به دنبال انتشار فیلمی که فورا در رسانه‌های اجتماعی پربازدید شد و نشان می‌دهد که افسران پلیس سفیدپوست به یک مرد سیاه‌پوست به اسم "جیکوب بلیک" مقابل چشم فرزندانش تیراندازی می‌کنند، موجی از اعتراضات خشونت‌آمیز در شهر کنوشا واقع در ایالت ویسکانسین به راه افتاد.

این دستور اجرایی "تونی اِوِرس"، فرماندار ویسکانسین خواستار به کار گیری افسران وظیفه در این ایالت همانند عوامل مازاد گارد ملی ویسکانسین شده که برای حمایت از نیروهای مجری قانون محلی، حفاظت از زیرساخت‌ها و نهادهای فرهنگی و حمایت از گروه‌های واکنش اولیه ضروری تلقی می‌شود.

اورس گفت: از گارد ملی ویسکانسین برای جلوگیری از حق مردم برای انجام اعتراضات صلح‌آمیز و یا جلوگیری از حق رسانه‌ها برای تهیه گزارش از اعتراضات و راهپیمایی‌ها استفاده نمی‌شود.

اورس عوامل گارد ملی ویسکانسین را احضار کرده تا اطمینان دهد که شهروندان این ایالت می‌توانند "با خیال راحت و در امنیت" تجمع برگزار کنند.

بلیک که هفت بار از پشت سر هدف گلوله‌های پلیس ویسکانسین قرار گرفته بود، به بیمارستان منتقل شد و نجات یافت اما از کمر به پایین فلج شده است. به دنبال انتشار فیلم مربوط به این تیراندازی معترضان خشمگین در شهر کنوشا به خیابان‌ها آمدند، خودروها و ساختمان‌ها را به آتش کشیدند، پنجره‌ها را شکسته و با نیروهای پلیس درگیر شدند.  
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: