معاون علمی و فناوری رییس جمهوری که همزمان با هفته دولت به ایلام سفر کرده است، در جمع اصحاب رسانه به توسعه زیرساخت‌ها و فرهنگسازی در این استان برای گسترش اقتصاد دانش‌بنیان تاکید کرد.

کد خبر: ۶۹۶۸۴
۱۴:۰۴ - ۰۴ شهريور ۱۳۹۹
ستاری: فرهنگسازی و توسعه زیرساخت‌ها را در استان ایلام دنبال می‌کنیم
 
دیدارنیوز - سورنا ستاری در سفر به استان ایلام در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: ایلام در سال‌های اخیر و خصوصا در دولت یازدهم و دوازدهم توسعه قابل توجهی را در حوزه‌های گوناگون از جمله نفت و گاز تجربه کرد. همچنین دو هفته پیش بود که طرح بزرگی در حوزه آب و خاک در کشور اجرا شد که بخش عمده‌ای از آن به استان ایلام مربوط بود.

وی ادامه داد: گسترش اقتصاد دانش‌بنیان بحثی است که معاونت علمی و فناوری در استان دنبال می‌کند. زیرا ظرفیتی با عنوان نیروی انسانی خلاق و نوآور در استان وجود دارد و از سویی زیر ساخت‌ها نیز در سال‌های اخیر به خوبی توسعه پیدا کرده است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری همچنین بیان کرد: امروز استاندار ایلام خبر خوبی مبنی بر کاهش شدید نرخ بیکاری در استان داد که امید آفرین است.
وی در ادامه افزود: در استان ظرفیت‌های خوبی مانند دانشگاه برای تربیت نیروی انسانی داریم. پارک علم و فناوری ایلام نیز با وجود نوپا بودن در حال انجام فعالیت‌های ارزشمندی است، اما باید زیر ساخت و کمبودهای پارک رفع شود و همین امر باعث تقویت آن می‌شود. پس باید سرمایه گذاری بیشتری در آن انجام شود. زیرا برای گسترش اقتصاد دانش بنیان باید توسعه زیر ساخت‌ها و فرهنگسازی در استان رخ دهد.
ستاری در بخش بعدی سخنان خود به فعالیت شرکت‌های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: حدود ۵ هزار و ۳۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور مشغول فعالیت هستند. سال گذشته ۱۲۰ هزار میلیارد تومان فروش و ۳۰۰ هزار نفر اشتغال مستقیم داشتند که با اشتغال غیر مستقیم می‌توان اشتغالزایی چند میلیون نفر را برای آنها متصور شد. ایلام استان جدیدی در این حوزه است. پارک علم و فناوری آن در حد استان نیست و باید زیر ساخت‌های آن را توسعه دهیم؛ اما نکته مهم این است که همه برای این اتفاق همدل شوند. امروز نیز اتفاقات خوبی در این سفر برای زیست بوم فناوری و نوآوری استان رخ می‌دهد.

بر اساس اعلام معاونت علمی، علاوه بر بازدید از مراکز  فعال فناوری و گفت و گو با فناوران استان، ۳ پروژه فناوری در ایلام با حضور ستاری افتتاح می‌شود. در این سفر طرح کارخانه تولید تجهیزات هوشمندسازی کار خود را آغاز می‌کند.

ستاری برای افتتاح مرکز تحقیقات بیماری‌های مشترک انسان و دام به دانشگاه علوم پزشکی ایلام می‌رود. این مرکز با حضور ستاری گشایش می‌یابد تا مسیر تحقیقات محققان در حوزه بیماری های مشترک میان حیوان و دام هموار شود.

در بخش دیگری از این سفر مجتمع گلخانه‌های تحقیقاتی دانشگاه ایلام افتتاح می‌شود. این مجتمع با داشتن ۴ گلخانه فضایی مناسب برای فعالیت‌های نوآورانه و فناورانه فراهم کرده است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: