معاون علمی و فناوری رییس جمهوری که همزمان با هفته دولت به ایلام سفر کرده است، در جمع اصحاب رسانه به توسعه زیرساخت‌ها و فرهنگسازی در این استان برای گسترش اقتصاد دانش‌بنیان تاکید کرد.

کد خبر: ۶۹۶۸۴
۱۴:۰۴ - ۰۴ شهريور ۱۳۹۹

تیتر امروز

نامزدی ظریف در ۱۴۰۰؛ ۵۰ درصد حل است!

نامزدی ظریف در ۱۴۰۰؛ ۵۰ درصد حل است!

با وجودی که محمدجواد ظریف تا کنون تمایلی به حضضور در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ نشان نداده، ولی تعداد زیادی از افراد و احزاب اصلاح‌طلب اعلام کرده اند که ظریف می‌تواند گزینه نهایی جبهه اصلاحات...
فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فشارهای وارده برای انحلال جمعیت امام علی یکی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی روزهای اخیر است. فیروزه صابر از شناخته شده‌ترین فعالان اجتماعی در گفتگو با دیدار از غیرقانونی بودن فشارهای وزارت کشور می‌گوید.
ستاری: فرهنگسازی و توسعه زیرساخت‌ها را در استان ایلام دنبال می‌کنیم
 
دیدارنیوز - سورنا ستاری در سفر به استان ایلام در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: ایلام در سال‌های اخیر و خصوصا در دولت یازدهم و دوازدهم توسعه قابل توجهی را در حوزه‌های گوناگون از جمله نفت و گاز تجربه کرد. همچنین دو هفته پیش بود که طرح بزرگی در حوزه آب و خاک در کشور اجرا شد که بخش عمده‌ای از آن به استان ایلام مربوط بود.

وی ادامه داد: گسترش اقتصاد دانش‌بنیان بحثی است که معاونت علمی و فناوری در استان دنبال می‌کند. زیرا ظرفیتی با عنوان نیروی انسانی خلاق و نوآور در استان وجود دارد و از سویی زیر ساخت‌ها نیز در سال‌های اخیر به خوبی توسعه پیدا کرده است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری همچنین بیان کرد: امروز استاندار ایلام خبر خوبی مبنی بر کاهش شدید نرخ بیکاری در استان داد که امید آفرین است.
وی در ادامه افزود: در استان ظرفیت‌های خوبی مانند دانشگاه برای تربیت نیروی انسانی داریم. پارک علم و فناوری ایلام نیز با وجود نوپا بودن در حال انجام فعالیت‌های ارزشمندی است، اما باید زیر ساخت و کمبودهای پارک رفع شود و همین امر باعث تقویت آن می‌شود. پس باید سرمایه گذاری بیشتری در آن انجام شود. زیرا برای گسترش اقتصاد دانش بنیان باید توسعه زیر ساخت‌ها و فرهنگسازی در استان رخ دهد.
ستاری در بخش بعدی سخنان خود به فعالیت شرکت‌های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: حدود ۵ هزار و ۳۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور مشغول فعالیت هستند. سال گذشته ۱۲۰ هزار میلیارد تومان فروش و ۳۰۰ هزار نفر اشتغال مستقیم داشتند که با اشتغال غیر مستقیم می‌توان اشتغالزایی چند میلیون نفر را برای آنها متصور شد. ایلام استان جدیدی در این حوزه است. پارک علم و فناوری آن در حد استان نیست و باید زیر ساخت‌های آن را توسعه دهیم؛ اما نکته مهم این است که همه برای این اتفاق همدل شوند. امروز نیز اتفاقات خوبی در این سفر برای زیست بوم فناوری و نوآوری استان رخ می‌دهد.

بر اساس اعلام معاونت علمی، علاوه بر بازدید از مراکز  فعال فناوری و گفت و گو با فناوران استان، ۳ پروژه فناوری در ایلام با حضور ستاری افتتاح می‌شود. در این سفر طرح کارخانه تولید تجهیزات هوشمندسازی کار خود را آغاز می‌کند.

ستاری برای افتتاح مرکز تحقیقات بیماری‌های مشترک انسان و دام به دانشگاه علوم پزشکی ایلام می‌رود. این مرکز با حضور ستاری گشایش می‌یابد تا مسیر تحقیقات محققان در حوزه بیماری های مشترک میان حیوان و دام هموار شود.

در بخش دیگری از این سفر مجتمع گلخانه‌های تحقیقاتی دانشگاه ایلام افتتاح می‌شود. این مجتمع با داشتن ۴ گلخانه فضایی مناسب برای فعالیت‌های نوآورانه و فناورانه فراهم کرده است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: