توانگر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی:

نماینده مردم تهران در مجلس ضمن اعلام مخالفت خود با طرح مجلس برای ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی، احراز هویت کاربران را در تضاد با حریم خصوصی شهروندان دانست و گفت: مسدودسازی‬⁩ شبکه‌های اجتماعی راهکاری سازنده یا دست‌کم بهترین راه‌حل نیست.

کد خبر: ۶۹۶۷۹
۱۳:۱۵ - ۰۴ شهريور ۱۳۹۹

تیتر امروز

دیدارنیوز - مجتبی توانگر در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: ‏ «این‌جانب به عنوان نماینده مردم، ضمن تاکید بر گسترش اقتصاد دیجیتال، توسعه شبکه ملی اطلاعات و گسترش توان حاکمیتی جمهوری اسلامی در ⁧‫فضای مجازی‬⁩، با طرح ارایه شده در مجلس مخالفم.

‏مسأله ⁧‫مجلس‬⁩، ⁧‫اقتصاد‬⁩ است و دنبال ⁧‫اقتصاد دیجیتال‬⁩ است.

‏امروز شبکه‌های اجتماعی و ⁧‫پیام‌رسان‌‬⁩‌ها محل ارتباط و ابزار کار مردم هستند و بخصوص کسب و کار‌های خرد و معاش افراد زیادی به این فضا وابسته است، ⁧‫ مسدودسازی‬⁩ شبکه‌های اجتماعی راهکاری سازنده یا دست‌کم بهترین راه‌حل نیست، تعامل و پاسخگو نمودن پلتفرم‌های خارجی دستورکار درست‌تری است.

طبق فتوای روشن مقام معظم رهبری مورخ ۲۰ فروردین ۹۸ نقض حریم خصوصی کاربران درفضای مجازی حرام شرعی است، لذا بخشی از طرح که به احراز هویت کاربران ارتباط دارد در تضاد با آزادی و حریم خصوصی شهروندان قرار دارد. در عین حال که با اصول قانون اساسی نیز در تضاد آشکار است.

توسعه ⁧‫شبکه ملی اطلاعات‬⁩ نیازمند اتخاذ تدابیر سازنده و تشویقی برای جلب مشارکت شهروندان و بخصوص افزایش تولیدات محتوایی و برنامه‌های کاربردی بومیست و تصمیماتی که ملت را به توسعه این شبکه بدبین کند بالطبع مضرست
‏همچنین بی‌توجهی ⁧‫وزیر ارتباطات‬⁩ و دستگاه فرهنگی در این زمینه حتما پیگیری می‌شود.»
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: