تیتر امروز

سعدی به روایت شجریان؛ «ما در آثار صنع حیرانیم»!
به مناسبت روز سعدی

سعدی به روایت شجریان؛ «ما در آثار صنع حیرانیم»!

شعر ایرانی با موسیقی ایرانی پیوندی عمیق دارد. ترکیب این دو رنگینه و درهم آمیزیِ شگفتی می‌سازد و شجریان این آوازخوان بی‌همتای ایرانی، آنگاه که از سعدی می‌خواند، شنونده را می‌برد تا اوج‌های بی‌بدیل.
بلایی که ترامپی‌ها بر سر نظرسنجی آوردند!
ینگه دنیا ۵

بلایی که ترامپی‌ها بر سر نظرسنجی آوردند!

«ینگه دنیا» ستون ثابت روح‌الله نخعی روزنامه‌نگار حوزه بین‌الملل در دیدار است که به فضای سیاسی ایالات متحده و تحولات آن می‌پردازد. این شماره به علل اختلاف نظرسنجی‌ها با تعداد آرای جمهوری‌خواهان...
کد خبر: ۶۹۶۱۷
۱۴:۳۶ - ۰۵ شهريور ۱۳۹۹
دیدارنیوز – ویدئوی ارسالی آیناز یزدانی دانش آموز پایه هشتم مدرسه ریحانه مشیز کرمان در طرح MY COVID-19 STORY  که توسط یونسکو برگزار شد تایید شد و در وبسایت این طرح نیز قرار گرفت. مجتمع ریحانه مشیز کرمان با توجه به ارتباطاتی که با یونسکو داشت این بستر را برای فرزندان خود فراهم کرد و در نهایت به موفقیت نیز رسید.


موضوع طرح در قالب داستان نویسی و ساخت ویدئو در چهارچوب مونولوگ به زبان انگلیسی (تک گویی) است. دانش آموز باید درباره ایده‌های خلاقانه برای رویارویی با این زمان چالش برانگیز شیوع بیماری، کمک به جامعه خود، پیدا کردن روش‌های خلاقانه یادگیری، حفظ روحیه مثبت، مراقبت از بستگان و عزیزان خود و ... داستان کوتاهی ارائه دهد.

قسمت ساخت ویدئو، ارائه مونولوگ و یا مصاحبه درباره‌ی احساس فرد در این دوران بیماری و امید‌ها و آرزو‌ها برای اتمام این اپیدمی و تصورات فرد برای چگونگی زندگی بعد از این شرایط است.

مجری چالش مورد بحث، بعد از اطلاع رسانی درباره‌ی پروژه ائتلاف یادگیری از راه دور سازمان یونیسف و یونسکو، به صورت مداوم در ارتباط با این سایت بوده است ودر فضای مجازی کانال‌های اطلاع رسانی این سازمان‌ها را دنبال کرده و ویدئو‌های آموزشی شرکت‌ها و گرو‌های شرکت کننده در ائتلاف را برای آموزش دانش آموزان به صورت زیرنویس در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

در دوران آموزش‌های مورد نظر سازمان یونسکو تقریبا اواخر مرداد اطلاع رسانی برای این چالش را در سایت نام برده قرار داده و از آن تاریخ، به دانش آموزان سه پایه هفتم و هشتم و نهم اطلاع رسانی شده و دانش اموزان به صورت مداوم با معلم خود و مجری طرح در ارتباط هستند برای نحوه اجرای چالش و دریافت کمک‌های آموزشی مورد نیاز جهت تحقق بهتر این چالش.

هدف از درگیر کردن دانش آموزان در این چالش ایجاد بیداری و فعالیت ذهن، خلاقیت و ابتکار، یادگیری موارد جدید، حس خودباوری و اعتماد به نفس، ارتباط با دنیائی بزرگتر جهت اکتساب دانش، ایجاد انگیزه اکتشافی برای یادگیری، و از بین بردن حس ناامیدی و خمودگی در دانش آموزان در دوران رویایی با شیوع بیماری. زندگی و تلاش ادامه دارد.
 
ویدئو ارسالی آیناز یزدانی را می‌توانید در همین خبر مشاهده کنید. 
 
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: