وزیر آموزش و پرورش گفت: افزایش پوشش ایمنی از اعتیاد در مدارس از سال ۹۲ که طرح‌های پیشگیری از اعتیاد در مدارس شکل گرفت، از ۸ درصد به ۴۲ درصد افزایش یافته است.

کد خبر: ۶۹۵۸۷
۱۱:۱۰ - ۰۳ شهريور ۱۳۹۹

تیتر امروز

دانش آدینه ۲۸: سیاهچاله‌ها مو ندارند!
دیدار آدینه ۳۷

دانش آدینه ۲۸: سیاهچاله‌ها مو ندارند!

در شماره ۲۸ دانش آدینه، سروش زمانی مقدم به سراغ خصوصیات سیاهچاله‌ها و اندازه‌گیری جرم و حجم این پدیده‌های مرموز رفته است. اجرام فشرده‌ای که در کانون حیات کیهانی‌اند.
فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فشارهای وارده برای انحلال جمعیت امام علی یکی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی روزهای اخیر است. فیروزه صابر از شناخته شده‌ترین فعالان اجتماعی در گفتگو با دیدار از غیرقانونی بودن فشارهای وزارت کشور می‌گوید.
اجرای تمامی پروتکل‌های بهداشتی برای بازگشایی مدارس
 
دیدارنیوز - محسن حاجی میرزایی در نشست تخصصی ویدئو کنفرانسی معاونان، دبیران کل و دبیران شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استانها که امروز سوم شهریور ماه در مجموعه فرهنگی شقایق برگزار شد گفت: آسیب‌های اجتماعی یک واقعیت برای جامعه ما و دیگر جوامع است؛ ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که آرمان‌هایی دارد که برای برخی از کشورها آرمان‌های مطلوبی نیست، وقتی جامعه ما روی عدالت تاکید می‌کند برای دیگر جوامع، این مهم خوشایند نیست.

وی یادآور شد: طرح یاریگران زندگی، دوره‌ای را هدف گذاری کرده است که مؤثرترین دوره زندگی هر انسانی است.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: توسعه ارتباطات روزانه و ارتباط چهره به چهره یک ظرفیت بالاست که در کاهش اعتیاد بین دانش آموزان مؤثر است و بیش از ۴۰ میلیون نفر از افراد جامعه تحت پوشش طرح یاریگران زندگی قرار گرفته‌اند.

حاجی میرزایی با بیان اینکه به دلیل وجود شرایط کرونا، در حال حاضر آموزش در خانواده‌ها شکل گرفته است، گفت: امروزه خانواده‌ها خود را در کنار متولیان مدارس می‌بینند و پیوند بین خانواده و مدارس ایجاد شده است، خانواده‌ها دیگر می‌دانند که برای توانمندسازی فرزندانشان باید در کنار مربیان و معلمان مدارس باشند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: به همان میزانی که آموزش برای ما اهمیت دارد، سلامت دانش آموزان هم مهم است و تلاش داریم تمام پروتکل‌های بهداشتی را برای بازگشایی مدارس در ۱۵ شهریور اجرا کنیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه باید نسل خود را در برابر مخاطرات ایمن کنیم، گفت: براساس اعلام سازمان جهانی بهداشت تا ۲ سال آینده با پدیده کرونا سرو کار داریم و نمی‌شود همه خانه‌نشین شویم و منتظر شویم این دو سال به سر برود؛ زندگی باید جریان داشته باشد. باید همه یاد بگیرند که چطور می توانند در عین حالی که مراقب خود و فرزندشان باشند، آسیب نبینند؛ نه سلامتی شان و نه آموزششان آسیب ببیند.

حاجی میرزایی افزود: افزایش پوشش ایمنی از اعتیاد در مدارس از سال ۹۲ که طرح‌های پیشگیری از اعتیاد در مدارس شکل گرفت، از ۸ درصد به ۴۲ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: اگر امکان آموزش چهره به چهره برای طرح یاریگران زندگی نبودف می‌توان از ظرفیت شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) استفاده کرد.


منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: