یک تحلیلگر مسایل سیاسی با بیان اینکه جریان اصلاحات بی سر شده و کسی در این جریان اوتوریته و هژمونی ندارد، گفت: اصولگرایان پیروز انتخابات۱۴۰۰ می شوند ولی آنها باید اکنون بین خودشان رقابت کنند تا کسی را معرفی کنند که امکان رای آوری بیشتری داشته باشد.

کد خبر: ۶۹۵۵۱
۰۸:۴۹ - ۰۳ شهريور ۱۳۹۹

تیتر امروز

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فشارهای وارده برای انحلال جمعیت امام علی یکی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی روزهای اخیر است. فیروزه صابر از شناخته شده‌ترین فعالان اجتماعی در گفتگو با دیدار از غیرقانونی بودن فشارهای وزارت کشور می‌گوید.
پدران ایرانی؛ مظلوم و در حاشیه

پدران ایرانی؛ مظلوم و در حاشیه

فردا در تقویم رسمی ایران روز پدر است. مطلب حاضر نگاهی دارد به وضعیت پدران ایرانی در شرایط دشوار اقتصادی و اجتماعی امروز ایران و تنگناها و دغدغه‌های بسیاری که با آن مواجهند.
مهاجری: جریان اصلاحات بی سر شده است
 
دیدارنیوز - محمد مهاجری با اشاره به میزان پایین مشارکت در انتخابات مجلس یازدهم، اظهار کرد: درست است که میزان مشارکت در انتخابات مجلس نسبت به ریاست جمهوری کمتر است، اما میزان مشارکت در انتخابات مجلس یازدهم کمتر از انتخابات مجالس گذشته بوده و میزان رای نمایندگان هم از بالای پنجاه درصد در دوره های قبل به بیش از بیست درصد رسیده است.

وی ادامه داد: دورنمای روشنی هم برای افزایش مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰وحود ندارد و اگر مشارکت پایین باشد، اصولگرایان پیروز انتخابات می شوند و آنها باید اکنون بین خودشان رقابت کنند تا کسی را معرفی کنند که امکان رای آوری بیشتری داشته باشد.

این تحلیلگر مسایل سیاسی کشور با بیان اینکه من نمی‌گویم اصلاح طلبان در انتخابات شرکت نمی کنند، تصریح کرد: از یک سو چون مشارکت کم خواهد بود، اقبال به اصلاح طلبان هم کم می شود و از سویی اصلاح طلبان بین خود اختلاف جدی دارند مثلاً در موضوع شورای سیاستگذاری هیچ دو نفری وجود ندارد که همدیگر را قبول داشته باشند. فضای اصلاح طلبان متشنج،سردرگم و ناکارآمد است و به یک کاندیدای قدرتمند و رای آور نمی رسند. جریان اصلاحات بی سر شده و کسی در این جریان اوتوریته و هژمونی ندارد و آنها در انتخابات۱۴۰۰موفق نمی شوند.

وی درباره چالش های دولت بعدی خاطرنشان کرد: تا سال آینده کشور دستخوش تحولات زیادی خواهد شد. انتخابات آمریکا بر مسایل سیاسی ایران تأثیر می گذارد.‌من معتقدم که نه باید دل به دموکرات بست و نه دل به جمهوری خواه اما اگر دموکرات ها پیروز شوند، شاید تغییراتی در تحریم ها ایجاد شود.البته برخی تحلیلگران معتقد هستند که اگر ترامپ دوباره رای بیاورد، شاید سختگیری کمتری نسبت به دور اول ریاست جمهوری خود داشته باشد.مشکلات اقتصادی مثل تورم، اشتغال و تولید و مسایل اجتماعی مثل کاهش مشارکت مردم وعواقب بیماری کرونا می تواند چالش های دولت بعدی باشد. در مجموع باید اشاره کرد که مشکلات دولت بعدی کمتر از دولت روحانی نخواهد بود.


منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: