کد خبر: ۶۹۵۲۹
۱۷:۲۵ - ۰۲ شهريور ۱۳۹۹

تیتر امروز

تابلوی بورس: فردا، روز مهم بازار

 

دیدارنیوز - گروه اقتصادی: امروز با تداوم ریزش شاخص کل در روز‌های اخیر، شاخص کل بورس ۶۵ هزار واحد کاهش به عدد یک میلیون و ۶۶۲ هزار واحد رسید. شاخص کل با معیار هم وزن نیز ۹ هزار و ۳۰۵ واحد نزول، به ۴۶۵ هزار و ۱۱۹ واحد، کاهش یافت.


ارزش روز بازار که به بیش از ۷ و نیم میلیون میلیارد تومان رسیده بود امروز به رقم ۶ میلیون و ۲۲۸ هزار میلیارد تومان رسید.


امروز معامله‌گران بیش از ۵.۹ میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۷۳۶ هزار نوبت معامله و به ارزش ۸ هزار و ۹۹۴ میلیارد تومان داد و ستد کردند.


نماد‌های شاخص ساز فارس، شستا، فولاد، فملی، شتران، اخابر و تاپیکو بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند. امروز نماد‌های فولاد، خودرو، فملی، شپنا، وتجارت، خساپا و ثشاهد از نماد‌های پر بازدید امروز بودند.


امروز شاخص کل فرابورس با ۵۵۳ واحد تنزل به عدد ۱۷ هزار و ۸۲۴ واحد رسید. نماد‌های مارون، کگهر، آریا، صبا، ذوب، دی و شگویا بیشترین تاثیر منفی را در ریزش شاخص فرابورس داشتند. همچنین نماد‌های دی، ذوب، شگویا، صبا، کرمان، مادیرا و ارفع از نماد‌های پر بازدید امروز فرابورس بودند.


با نگاهی به شاخص‌های بورس امروز اکثر شاخص‌ها و قیمت اکثر سهام کاهشی و قرمز پوش بوده به گونه‌ای که شاخص کل بورس امروز در پایان معاملات ۳.۷ درصد کاهش یافت، شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی ۳.۷ درصد افت کرد، شاخص کل بازار با معیار هم وزن ۱.۹ درصد کاهش یافت، شاخص قیمت با معیار هم وزن ۱.۹ درصد کاهش یافت، شاخص آزاد شناور ۳.۵ درصد افت کرد، شاخص بازار اول بورس ۳.۸ درصد کاهش یافت و شاخص بازار دوم بورس ۳.۶ درصد کاهش یافت.


همان گونه که در تحلیل‌های گروه اقتصادی «دیدارنیوز» در روز‌های گذشته تاکید شده بود، عدد یک میلیون و ۶۵۰ هزار برای شاخص کل عدد مهمی است. اگر بازار، فردا این عدد را به صورت پر قدرت و قوی از دست بدهد، بازار وارد مرحله‌ تازه ای از روند کاهشی و رکود خواهد شد، اما اگر بتواند این محدوده را حفظ کند می‌توان به بازگشت به روند صعودی در هفته آینده، امیدوار بود. از این رو می‌توان فردا را روز مهمی برای بازار سرمایه دانست.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: