رهبر انقلاب در توصیه به دولت تاکید کردند: با مردم، مستقیم حرف بزنید.

کد خبر: ۶۹۵۰۷
۱۴:۱۱ - ۰۲ شهريور ۱۳۹۹

تیتر امروز

دیدارنیوز ـ حضرت آیت الله خامنه‌ای در دیدار ویدئویی با دولت نکاتی را یاد آور شدند که به این شرح است:
 
_هفته دولت مناسبتی است برای یادآوری و مرور خدمات یکساله اعضای دولت؛ جمع بندی عملکرد‌ها و نقد نقاط ضعف و نقاط قوت. هم دستاورد‌ها را بگویید، هم تنگنا‌ها را بگویید، هم آنچه را که توانستید انجام بدهید را بگویید، هم آنچه را که باید انجام میدادید و انجام نشده را بگویید. با مردم مستقیم حرف بزنید تا آنجایی که ممکن است؛ این روز‌ها محدودیت هست لکن از طریق تلویزیون و با تماس‌های رو در رو با مردم برای آن‌ها توضیح بدهید.
 
_ اهمیت دیگر سال آخر دولت این است که بعضی کار‌های اساسی را که در دولت شما جواب ممکن است ندهد، اما برای دولت بعد به یادگار بگذارید، بگذارید با نام نیک، با تشکر از شما یاد بشود: اصلاح ساختار بودجه، اصلاح نظام بانکی، اصلاح نظام مالیاتی، یا اصلاح قانون اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ کار‌های ماندگار است، کار‌های اساسی است که برای بعد باقی میماند. در این سال کار‌هایی که شروع شده یا قول آن داده شده، سعی بشود تمام بشود. قول ششصد هزار واحد مسکونی، طرح‌های در دست افتتاح وزارت نیرو، سیاست پالایشگاه‌سازی، اقداماتی که در مورد شرکت‌های دانش‌بنیان شروع شده، اقدامات مربوط به نظام سلامت مخصوصاً در مواجهه‌ی با کرونا، و مسئله‌ِی افزایش تولیدات کشاورزی که قول داده شده را ادامه بدهید و با جدیّت دنبال کنید. به‌هیچ وجه نباید به صورت وقت اضافی به سال آخر نگاه کرد.
 
رهبر انقلاب هر سال به مناسبت سالگرد شهادت شهیدان رجائی و باهنر و هفته‌ی دولت، با دولت‌های مختلف به‌صورت حضوری دیدار داشتند که امسال این برنامه به دلیل شیوع کرونا از طریق ارتباط تصویری برگزار شد.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: