سخنگوی اتحادیه فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی گفت: اگر افزایش قیمت بنزین داشته باشیم، می‌توانیم یارانه جدید تعریف کنیم، در غیر این صورت منابعی در اختیار نداریم یا اینکه باید یارانه قبلی قطع شود و نفری یک لیتر در روز بنزین بدهیم.

کد خبر: ۶۹۳۴۲
۱۰:۱۹ - ۰۱ شهريور ۱۳۹۹

تیتر امروز

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فشارهای وارده برای انحلال جمعیت امام علی یکی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی روزهای اخیر است. فیروزه صابر از شناخته شده‌ترین فعالان اجتماعی در گفتگو با دیدار از غیرقانونی بودن فشارهای وزارت کشور می‌گوید.
شیوه جدید سهمیه‌بندی بنزین اجرایی می‌شود؟
 
دیدارنیوز - حمید حسینی در ارزیابی اختصاص بنزین به کد ملی اظهار داشت: اکنون از ما‌به‌التفاوت ناشی از قیمتی که نفت را به پالایشگاه داده و بنزین را می‌فروشیم، منابعی در اختیار داریم که آن را فعلا به صورت یارانه بین مردم توزیع می‌کنیم و بخش عمده این منابع هم از بنزین است، بخش دیگری هم از گاز و برق تامین می‌شود که ماهانه 4300 میلیارد تومان یارانه توزیع می‌شود.

وی افزود: غیر از این محل دیگری نداریم که سهمیه‌ای بابت بنزین به مردم بدهیم، اگر قرار است یارانه افزایش پیدا کند و منبع جدیدی ایجاد شود، بحث دیگری است. یعنی قیمت بنزین 95 درصد فوب خلیج‌فارس یعنی 30 تا 35 سنت باشد و از آن محل بنزین را به کد ملی اختصاص دهند، هر کس تمایل داشت مصرف کرده و یا بفروشد.

سخنگوی اتحادیه فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی با بیان اینکه بعید است کسی دنبال افزایش قیمت فرآورده‌ها باشد، گفت: اگر افزایش قیمت بنزین داشته باشیم، می‌توانیم یارانه جدید تعریف کنیم، در غیر این صورت منابعی در اختیار نداریم یا اینکه باید یارانه قبلی قطع شود و نفری یک لیتر در روز بنزین بدهیم و افراد تصمیم بگیرند با این بنزین چه کنند.

وی یادآور شد: با توجه به روحیه‌ای که در کشور وجود دارد و اصرار بر این است که  قیمت‌ها مشخص و کالاها با قیمت مشخص فروخته شود همه چیز بهم می‌ریزد.

حسینی موافقت با اختصاص بنزین به کد ملی را غیرمحتمل دانست و تاکید کرد: تاکنون هیچ کار جدی روی این موضوع انجام نشده بنابراین احتمالا عملیاتی نشود.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: