کد خبر: ۶۹۳۳۲
۰۹:۴۶ - ۰۱ شهريور ۱۳۹۹

تیتر امروز

حداد عادل درباره عذرخواهی پرویز فتاح: بهتر است حرفی نزنم
 
دیدارنیوز - «خطا کردم؛ عذرخواهی می‌کنم» پاسخ پرویز فتاح بود به واکنش‌هایی که برخی مسوولان برابر اظهارات او درباره آنچه تصرف اموال بنیاد مستضعفان عنوان شد از خود نشان دادند. رییس بنیاد مستضعفان که در آستانه دومین سالگرد حضورش در این نهاد، مقابل دوربین شبکه یک سیما نشست و از اصلاح‌طلب و اصولگرا تا سیاسی و نظامی نام برد و گفت باید اموالی که بنیاد در اختیارشان قرار داده را پس بدهند، آخرین روز کاری هفته‌ای که گذشت در موقعیتی متفاوت، این بار روبه‌روی دوربین شبکه خبر از آنچه گفته بود، عقب نشست.

 فتاح که در حاشیه بازدید از ساختمان پلاسکو اولین‌بار پس از آن سخنان جنجالی به تکذیبیه‌های متعدد اظهاراتش پاسخ می‌داد، بابت آنچه گفته بود و بسیاری آن را تلاشی برای کاندیداتوری انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ ارزیابی کردند، عذرخواهی کرد. پرویز فتاح که ابتدا برابر واکنش‌های مسوولانی، چون معصومه ابتکار، شهیندخت مولاوردی و جواد امام سکوت پیشه کرده بود پس از انتشار ویدیوی انتقادی غلامعلی حدادعادل با نام بردن از برخی از آن‌ها دست به عذرخواهی زد و گفت: «افراد و سازمان‌هایی که اسم بردم از املاک استفاده شخصی نداشته‌اند. خطای بنده بود که خیلی کوتاه و تیتروار نام بردم.» او در جملاتی کوتاه، اما صریح توضیح داد: «فرصت باز کردن مساله نبود. اطلاعات بنده ناقص اعلام شد. جانب انصاف را رعایت نکردم. در محضر خدا و مردم از همه آن بزرگواران، مخصوصا برادر عزیزم حدادعادل، سرکار خانم ابتکار، مولاوردی و همه سازمان‌ها و نهاد‌هایی که از آن‌ها نام بردم، عذرخواهی می‌کنم و حلالیت می‌طلبم!» 

فتاح که درباره مدارس فرهنگ و املاک تحت اختیار غلامعلی حدادعادل گفته بود: «اجاره زمینی که آقای حدادعادل در منطقه فرشته برای مدرسه گرفته‌اند به‌روز نیست!» از این ادعا نیز عقب نشست. آن هم در حالی که این ملک به قیمت حدودی ۲۰۰ میلیارد تومان تنها یکی از املاکی است که پای حدادعادل را به این افشاگری باز کرد؛ چراکه فتاح همچنین گفته بود که «حدادعادل علاوه بر مدرسه فرهنگ، زمین دیگری برای ساخت مدرسه دریافت کرده که موفق به دریافت مجوز نشد؛ زیرا این زمین به متراژ ۸۰۰۰ متر و منطقه هروی و روی گسل قرار دارد و به همین دلیل، آقای حدادعادل این ملک ۴۰۰ میلیارد تومانی را به ما تحویل داد.» همین اظهارات او، اما واکنش تند حدادعادل را دنبال داشت و رییس اسبق مجلس در پیامی ویدیویی، پرویز فتاح را با لحنی کنایی «فرشته نجات» خواند. حدادعادل با اشاره به اینکه واگذاری این اموال از سوی رهبری و با اجازه و توصیه ایشان انجام شده، فتاح را متهم کرد که بی آنکه به مردم بگوید چرا و از سوی چه مرجعی و باتوجه به چه واقعیت‌هایی آن ملک و زمین در اختیار مدرسه فرهنگ قرار گرفته با «بیان تبلیغاتی» و «تحریک‌آمیز» و برای «خوشنام کردن خود»، او را بدنام و متهم به تصرف در بیت‌المال کرده است. اگرچه فتاح یک روز پس از این توضیحات ویدیویی حدادعادل عذرخواهی کرد، اما ظاهرا حلالیت‌طلبی او از همفکر سیاسی‌اش، چندان برای حدادعادل مقبول نیفتاده؛ چراکه این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، عذرخواهی فتاح را صرفا بیان مطالبی برای پایان دادن به حواشی اخیر توصیف کرد. این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌گوید حالا که فتاح خواسته به حواشی پایان دهد او هم صحبتی نمی‌کند. حدادعادل همچنین ابراز امیدواری کرده که حواس مردم باتوجه به شروع محرم بیشتر به اصل انقلاب و امام حسین (ع) باشد. او تاکید کرده که «بهتر است من هم مطلبی نگویم و حاشیه‌سازی‌ها به پایان برسد!» 
منبع: اعتماد
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: