یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر لزوم توجه به مسئولیت شهروندی افراد در رعایت پروتکل های بهداشتی گفت: فردی که به رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی اهتمام نمی ورزد نه تنها خلاف حکم عقل انجام داده بلکه یک حرام شرعی را هم مرتکب شده است.

کد خبر: ۶۹۳۲۰
۰۹:۰۳ - ۰۱ شهريور ۱۳۹۹

تیتر امروز

نیک بین: بی توجهی به پروتکل‌های بهداشتی حرام شرعی است
 
دیدارنیوز - حجت الاسلام جواد نیک بین درباره اینکه هر کدام از شهروندان چه مسئولیتی برای کنترل کرونا دارند و چه اقداماتی می توان انجام داد که فرهنگ مسئولیت پذیری اجتماعی را افزایش داد؟ گفت: مسئولیت آدمی در قبال دیگران یک نوع حق الناس است، یک شهروند و یک انسان در مقابل همنوع خویش و مردم جامعه مسئول است، یعنی فرد هم باید از خود مراقبت کند و هم از دیگران.

نماینده مردم کاشمر و بردسکن افزود: در همین موضوع کرونا مراقبت از خود، مراقبت از دیگران محسوب می شود، چرا که اگر از خود مراقبت نکنیم و به رعایت پروتکل های بهداشتی بی توجهی کنیم و در نهایت به کرونا مبتلا شویم موجب می شویم دیگران نیز به این ویروس مبتلا شوند، بر همین اساس از باب حق الناس و از باب حکم عقل باید به رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی توجه کنیم.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر لزوم توجه به مسئولیت شهروندی افراد در این حوزه اظهار کرد: یعنی فردی که از خود مراقبت نمی کند و به رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی اهتمام نمی ورزد نه تنها خلاف حکم عقل انجام داده بلکه یک حرام شرعی را هم مرتکب شده است، چرا که خود و دیگری را در خطر به هلاکت رسیدن قرار دادن امری حرام است.

نیک بین در پایان عنوان کرد: هم دولت و هم مردم و هم دیگر مسئولین همه باید با هم همکاری و همراهی داشته باشند و به این مهم یعنی رعایت پروتکل ها و داشتن نگاه مسئولانه نسبت به یکدیگر توجه کنند، در ایام ماه محرم نیز سخنرانان، مداحان هیات های مذهبی، همه و همه باید به سمتی حرکت کنند که تعقل را در جامعه حکم فرما کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: