تیتر امروز

نه دوز اول واکسن کرونا هست و نه دوز دوم!

نه دوز اول واکسن کرونا هست و نه دوز دوم!

قصه پرغصه نبود واکسن کرونا در روز‌هایی که خطر شروع پیک پنجم از رگ گردن به همه نزدیک‌تر است، دغدغه جدی این روز‌های مردم است؛ از سالمندانی که منتظر دوز دوم هستند تا برخی از بیماران خاص.
فعلا واکسن کرونا نیست ؛ شاید وقتی دیگر ...
گزارش میدانی دیدار از وضعیت مراکز واکسیناسیون کرونا

فعلا واکسن کرونا نیست ؛ شاید وقتی دیگر ...

تزریق دوز دوم واکسن کرونای سالمندان با تاخیر مواجه شده است. نسرین نیکنام در گزارشی میدانی به تنها مرکزی سر زده است که تا چند روز قبل امکان تزریق دوز دوم واکسن در آن وجود داشت، اما...

با حضور رئیس سازمان زندان‌ها و رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور مراسم آزادی ۱۳ نفر از مددجویان کانون اصلاح و تربیت تهران از محل کمک های مردمی برگزار شد.

کد خبر: ۶۹۱۸۸
۲۲:۴۳ - ۲۹ مرداد ۱۳۹۹
مراسم آزادی ۱۳ مددجوی کانون اصلاح و تربیت تهران برگزار شد
 
دیدارنیوز - محمدمهدی حاج محمدی رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در این مراسم خطاب به نخبگان و اندیشمندان حوزوی و دانشگاه عرصه علوم تربیتی ، روانشناسی و علوم اجتماعی گفت: زندان و کانون اصلاح و تربیت اثرگذارترین عرصه فعالیت و نقش آفرینی شماست لذا دعوت می کنم جهادگونه در این میدان پا بگذارید

وی ادامه داد: جهاد در میدان اصلاح و تربیت و احیاء نفوس و دستگیری از بندگان دربند خصوصاً نوجوانان که در آغاز راهند از ارزش و اهمیت بیشتری برخوردار است.

رئیس سازمان زندان‌ها تصریح کرد: انسان های تربیت شده در میدان مجاهدت شما می توانند در آینده جهادگران عرصه های عمرانی، اقتصادی و نظامی باشند.

عضو شورای عالی قضایی کشور اظهار داشت: حضور این افراد در کانون اصلاح و تربیت به دلیل کوتاهی خودشان است اما بدلیل کوتاهی دیگران نیز می باشد و بزهکاری نوجوان زنگ خطری است برای خیلی ها.

وی با اشاره به اینکه محرومیت‌ها و نارسایی‌ها عاملی برای بروز جرم است گفت: اینجا فرصتی است که هم زندانیان و مددجویان وهم دیگرانی که تقصیر داشته اند کوتاهی خودشان را جبران کنند.

حاج محمدی به سخن شهید ابراهیم همت نیز اشاره کرد گفت: شهید همت می گفت "ما در قبال تمام کسانی که راه کج می روند مسئولیم. حق نداریم با آنها برخورد کنیم. از کجا معلوم که ما در انحراف این ها نقش نداشته باشیم." پس هم ما و هم شما از شهید حاج ابراهیم همت، همت بخواهیم برای یک تصمیم بزرگ، یک اقدام بزرگ و یک عاقبت زیبا.

رئیس سازمان زندان‌ها در بخش دیگری از سخنان خود نیز خطاب به مددجویان کانون اصلاح و تربیت تهران گفت: حضور در کانون اصلاح و تربیت را به منزله پانسمان زخمی بدانید که در صورت بی توجهی می تواند نتایج ناگوارتری را برای شما رقم بزند.

حاج محمدی اظهار داشت: گذشته را فراموش کنید آنچه مهم است آینده‌ای است که در پیش روی شماست. می توان با یک تصمیم درست و انجام کارهای مناسب همه عقب افتادگی ها را جبران کرد.

وی گفت: شاید برخی از شما برای مشهور شدن، عزیز شدن، بحساب آمدن، بزرگ شدن و عظمت پیدا کردن دست به اقدامات نسنجیده ای زده باشید اما گویا راه را اشتباه رفته اید. شهید حاج قاسم سلیمانی الگوی مناسبی است که هم عزیز شد، هم بزرگ شد، هم محبوبیت پیدا کرد، هم بحساب آمد و هم موجب ترس لات ها و قلدرهای منطقه و جهان شد.

حجت الاسلام و المسلمین صادقی رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور نیز در این مراسم طی سخنانی با اشاره به اهمیت صلح و سازش و گذشت گفت: ستاد ملی صبر در سال های اخیر فعالیت های گسترده ای را برای ترویج و نهادینه سازی این فرهنگ در جامعه انجام داده است.
وی با بیان اینکه گاهی یک غفلت موجب زیان های فراوان می شود اظهار داشت: بسیاری از افرادی که در زندان هستند جنایت پیشه نیستند و مستحق کمک و دستگیری هستد.
رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور گفت: در کنار عدالت کیفری ما به ترویج عدالت جبرانی و عدالت ترمیمی نیز نیاز داریم و باید آثار برخی کوتاهی ها و نارسایی ها را در کشور از بین ببریم.

وی خطاب به زندانیان نیز گفت: مهمترین برنامه در زندان ها فعالیت های اصلاحی و تربیتی است اما شرط اول آن این است که شما نیز تصمیم و اراده لازم را داشته باشید.

در این مراسم که در سالن آمفی تئاتر کانون اصلاح و تربیت تهران برگزار می شد گروه تئاتر مددجویان نمایشی را برای حاضران اجرا نمودند.

در انتهای این مراسم از عوامل برنامه مثل ماه که در ماه رمضان امسال از شبکه سه سیما پخش شد و کمک‌های مردمی را جهت آزاد سازی زندانیان جمع آوری کرده بودند تقدیر شد.
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
تبلیغ شرکت هفت الماس
آکادمی دیدار
بی بی جی
واحد بازرگانی دیدار