سقوط شاخص به کانال یک میلیون؛

شاخص کل بورس در ادامه معاملات امروز بازار بورس به کانال یک میلیون واحدی سقوط کرد و بر روی رقم یک میلیون و ۹۹۹ هزار متوقف شد.

کد خبر: ۶۸۳۹۲
۱۹:۲۰ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۹

لغو عرضه دارا دوم: روز خونین بورس

 

دیدارنیوز - شاخص کل بورس در ادامه معاملات امروز ۲۱ مرداد ۹۹، به کانال یک میلیون واحدی سقوط کرد و بر روی رقم یک میلیون و ۹۹۹ هزار متوقف شد. با این حساب افت ۶۵ هزار واحدی را در معاملات امروز ثبت کرد.

شاخص هم وزن نیز ۱۰ هزار واحد افت کرد و به رقم ۵۱۴ هزار واحد رسید.

یکی از دلایل مهم افت شاخص در معاملات امروز انتشار خبر لغو واگذاری صندوق دارا دوم طی روز گذشته بود که علاوه بر معاملات دیروز، معاملات امروز بازار بورس را هم تحت تأثیر قرار داد.

البته وزیر اقتصاد  در یک گفتگوی زنده تلویزیونی اعلام کرد با هماهنگی‌های انجام شده با وزارت نفت، مقدمات تأسیس صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) پالایشی در حال انجام است و قرار شده در اولین چهارشنبه شهریور ماه (۵ شهریور) همزمان با هفته دولت، صندوق دارا دوم در بورس عرضه شود.

این اظهارنظر زمانی انجام شد که خبر لغو عرضه دارا دوم، تأثیر منفی اصلی خود را بر معاملات امروز بازار به ثبت رسانده بود.

 

لازم به ذکر است در حالی که دولت پس از عرضه صندوق دارا یکم متشکل از سهام بانک‌ها وعده صندوق دومی از شرکت‌های پالایشی را داده و اعلام کرده بود که پذیره‌نویسی از اوایل شهریور آغاز می‌شود اما روز گذشته ابتدا سازمان خصوصی‌سازی و سپس وزیر اقتصاد یک‌ روزه خبر را ۱۸۰ درجه چرخاندند و گفتند خبری از دارا دوم نیست چون وزارت نفت مخالف است و زیرساخت فراهم نیست. همین خبر دیروز و امروز، تابلوی بورس را خونین کرد و به سبب شد سرمایه‌های مردم آسیب ببیند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
عکس
بشنوید
فیلم