رئیس جمعیت هلال احمر کشور گفت: تاکنون ۹۰ تن انواع اقلام امدادی از سوی ایران به کشور لبنان ارسال شده که چهار محموله ۶۰ تنی دیگر هم در حال ارسال است.

کد خبر: ۶۸۱۸۱
۱۵:۲۶ - ۱۹ مرداد ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ کریم همتی ظهر امروز در افتتاحیه پروژه‌های توسعه کشت و صنعت هلال نیشابور با اشاره به حواشی کمک ایران به لبنان افزود: شرایط ایران با تمام کشور‌ها متفاوت است و مردم لبنان مسلمانان هم خون ما هستند و این وظیفه ما را دو چندان خواهد کرد.
 
رئیس جمعیت هلال احمر کشور با بیان اینکه جمعیت هلال احمر در راستای وظایف انسان دوستانه خود به لبنان کمک کرد، اظهار کرد: تمام کشور‌ها هنگامی که کمک بخواهند، بدون هیچ نگرش سیاسی به کمک یکدیگر خواهند آمد.
 
وی با اشاره به اینکه ایران اولین کشور کمک کننده به لبنان بود، بیان کرد: در کمتر از ۸ ساعت خادمان هلال احمر محموله ۵ تنی را آماده کردند و این نشان می‌دهد که داوطلبان هلال احمر در هر ساعتی آماده هستند.
 
وی بیان کرد: تاکنون ۹۰ تن انواع اقلام امدادی از سوی ایران به کشور لبنان ارسال شده که چهار محموله ۶۰ تنی دیگر هم در حال ارسال است.
 
همتی بیان کرد: همچنین داوطلبانی را به لبنان اعزام کردیم تا با تجربیاتی که دارند بتوانند در کمترین زمان ممکن، بیشترین و مؤثرترین خدمات امدادی را ارائه کنند.
 
وی با بیان اینکه سند‌هایی در هلال احمر وجود دارد که مربوط به بازار‌های تهران است، ادامه داد: در این سند‌ها مشخص نیست ملک مورد نظر در کدام مکان واقع شده که این یک ضعف اساسی است.
 
رئیس جمعیت هلال احمر کشور اظهار کرد: در راستای شفافیت مالی هلال احمر وارد بورس می‌شود و نگرش مردم برای سرمایه گذاری نسبت به هلال احمر از این طریق تغییر خواهد کرد.
 
وی افزود: در کشور ۱۷ هزار خانه بهداشت و دو هزار خانه هلال داریم این در حالی است که ۳۷ هزار روستا در کشور به خانه هلال نیاز دارند تا مشکلات مردم منطقه را برطرف سازد.
 
همتی ابراز کرد: با تلاش تمام خادمان هلال احمر ۱۵۰۰ خانه هلال تا هفته دولت آماده بهره برداری خواهد شد.
 
رئیس جمعیت هلال احمر کشور گفت: در شهر تهران ۴۰۰ سرای محله وجود دارد که در این اماکن خانه هلال نیز مستقر خواهد شد.
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
عکس
بشنوید
فیلم