محققان یکی از شرکت‌های تولیدی و صنعتی دانش بنیان به فرمولاسیون نانو رنگ‌هایی با استاندارد صنعت هوایی دست یافتند و در حال حاضر رنگ ۲۵ درصد از هواپیما‌های داخل کشور از سوی این شرکت تامین می‌شود.

کد خبر: ۶۸۱۵۲
۱۲:۲۷ - ۱۹ مرداد ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ به گزارش ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، نوبخت قره‌داغی مدیرعامل این شرکت‌تولیدی وصنعتی در خصوص این نانو رنگ افزود: رنگ ضداسکایدرول بدنه هواپیمای تولید شده در این شرکت دارای ویژگی‌هایی، چون چسبندگی زیاد به زیرلایه، انعطاف‌پذیری و خواص مکانیکی مناسب، مقاومت شیمیایی زیاد در برابر موادی مانند روغن اسکایدرول و همچنین مقاومت در برابر شره شدن (Sagging) است.
 
وی اظهار داشت: در سال‌های گذشته روند استفاده از رنگ‌های نانوی ایرانی در هواپیما‌های داخل کشور افزایش یافته است، به طوری که سهم ما از این بازار از ۱۰ درصد به ۲۵ درصد رسیده است، یعنی این که در حال حاضر ۲۵ درصد از هواپیما‌های قابل رنگ شدن در کشور با استفاده از رنگ‌های نانویی تولیدی ما رنگ‌آمیزی می‌شوند.
 
مدیرعامل این شرکت‌تولیدی وصنعتی با بیان این که شرکت‌های هواپیمایی، چون ماهان و زاگرس از رنگ‌های ما استفاده می‌کنند، اظهارداشت: دلیل ارجاع مشتریان به ما بهره گیری از استاندارد‌های بالای صنعت هواپیماسازی است، صنعت هوایی بسیار سخت‌گیر بوده و کیفیت از اهمیت خاصی در این صنعت برخوردار است؛ از این رو فعالیت در صنعت رنگ برای استفاده در بخش هوایی منجر به ارتقای کیفیت محصولات ما شده است.
 
قره‌داغی به اقدامات این شرکت برای صادرات این محصولات اشاره کرد و ادامه داد: بر این اساس درصدد تکمیل سبد محصولات هستیم و باید این طیف محصولات را کامل کنیم تا در بخش صادرات شانس موفقیت داشته باشیم، در این راستا ما علاوه بر تامین رنگ صنعت هوایی، در بخش‌هایی نظیر خودروسازی، لوازم خانگی و صنعت فولاد نیز فعالیت داریم و رنگ‌های مورد نیاز این صنایع را نیز تامین می‌کنیم.
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم