تیتر امروز

بازگشت به برجام برای دولت بایدن حیاتی است
ترجمه اختصاصی دیدار از میزگرد رادیو ملی آمریکا

بازگشت به برجام برای دولت بایدن حیاتی است

رادیوی ملی آمریکا میزگرد کوتاهی در مورد رویکرد دولت باید به برجام برگزار کرده است. میزگردی که گزاره مشترک آن حیاتی بودن بازگشت به برجام برای استراتژی کلی سیاست خارجی دولت بایدن است.
دومینوی تروریسم اسرائیلی؛ صبر استراتژیک ایران

دومینوی تروریسم اسرائیلی؛ صبر استراتژیک ایران

اسرائیل دومینویی از اقدامات خرابکارانه و تروریستی علیه ایران را از مدت‌ها قبل کلید زده است. مذاکرات وین صهیونیست‌ها را نگران کرده و حالا با جدیت بیشتری سعی در ویران کردن روند احیای برجام دارند.
کد خبر: ۶۷۱۸۰
۰۸:۳۴ - ۱۰ مرداد ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ الهه صالحی: تصور کنید در حال گشتن در اینستاگرام و دیدن استوری‌های دوستان و صفحات مورد علاقه‌تان هستید که ویدیوی تبلیغ دختر نوجوانی که ویدیو‌های دابسمش و کمدی می‌سازد، توجهتان را جلب می‌کند: دوستای عزیزم سلام! بلند شدن قد، تغییر رنگ چشم به هر رنگی که دلتون بخواد، مو‌های لخت و طلایی، برگشتن عشق، چشمای درشت، دندون‌های سفید و ردیف و کلی چیزای دیگه رو به راحتی می‌تونید از طریق سابلیمینال‌ها به دست بیارید. این یه روش کاملا علمی و ثابت شده‌ست، فقط باید حواستون باشه که از یه پیج معتبر خرید کنید وگرنه به سلامتی‌تون آسیب می‌زنه. این صفحه‌ای که اینجا گذاشتم مورد تایید منه.


یک فایل صوتی و این همه خاصیت؟


لابد بعد از دیدن ازاین ویدیوی نامفهوم حسابی گیج می‌شوید و کنجکاوی شما را وادار می‌کند که به دنبال جواب سوال خود روی صفحه تگ شده، کلیک کنید و به صفحه‌ای با ده‌ها هزار دنبال کننده روبه رو می‌شوید که ادمینش سابلیمینال را این‌طور تعریف کرده: فایل‌های سابلیمینال فایل‌های صوتی هستند که به واسطه همکاری آهنگسازان و روانشناسان متخصص در برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه ساخته می‌شوند و پیام‌های پنهان در این فایل‌ها ذخیره شده است.
چشمتان که به لیست تمام کار‌هایی که صاحب صفحه ادعا می‌کند قادر به انجام آنهاست که می‌افتد، سرتان حسابی سوت می‌کشد. اما اکثر اتفاقات وعده داده شده، به مسائل ظاهری مربوط می‌شود و این حسابی با دنبال کنندگان نوجوان و کم سن و سال صفحه که اغلب با تبلیغ واینر‌ها و کمدین‌های نوجوان اینستاگرامی به این صفحه هدایت شده اند، جور در می‌آید!
نظر به کار ریز بینانه‌ای که صاحب پیج در جذب فالوور کرده، حدس می‌زنم قیمت‌ها هم گران نباشند. همانطور که برای من روشن است، احتمالا صاحب صفحه هم می‌داند که از دنبال کنندگان نوجوانش نمی‌تواند مبلغ بالایی در ازای فایل‌ها درخواست کند. لیست قیمت را که می‌فرستد، می‌بینم که حدسم درست بوده:

 

دیدار آدینه ۷: کلاهبرداری جدید در اینستاگرام؛ وِرد فروشی!

 

با نگاهی دقیق‌تر به صفحه مشخص می‌شود که ادمین صفحه، امکان کامنت گذاشتن برای تمام پست‌ها بسته و دلیل را کامنت افراد ناآگاهی می‌داند که این علم ثابت شده را زیر سوال می‌برند و باعث دلسردی می‌شوند!

 

«نتایج این فایل‌ها دائمی است و ۸۰ درصد مشتریان ما از آن نتیجه می‌گیرند. آن ۲۰ درصد باقی مانده هم تقصیر خودشان است. حتما به نتیجه باور نداشته اند.» این را ادمین پیج می‌گوید و اضافه می‌کند: باید بین ۲ تا ۹ ماه روزی سه بار به این فایل‌ها گوش بدهید تا نتیجه مورد نظر خود را بگیرید.


می‌پرسم شما سازنده فایل‌ها هستید؟ و ظاهرا ادمین که حواسش نیست قبل‌تر ادعا کرده بود فایل‌ها باید توسط روانشناس و متخصص طراحی شده باشند، جواب می‌دهد بله و در ادامه اضافه می‌کند که فایل‌های او اصل هستند و با اصول ساخته شده اند، اما برخی افراد سودجو با فایل‌های جعلی سلامتی مردم را به خطر می‌اندازند و تاکید می‌کند که فایل‌ها را جوری رمز گذاری می‌کند که اگر برای کسی فوروارد کنید، فرکانس آن خراب می‌شود و به سلامت روحی و جسمی‌تان آسیب می‌زند.

 

این سوال و جواب‌ها مشخص می‌کند که ادمین این صفحه چندین ده هزار مخاطبی کلاهبرداری ساده و بی‌دردسری در پیش گرفته و با هوشمندی راه‌های فرار بسیاری را در صورت اعتراض مخاطبان خود برای خودش باز گذاشته است و همه این‌ها تنها یک چیز را ثابت می‌کند؛ سواستفاده از ناآگاهی مردم و خرافه پرستی در طول سال‌ها از بین نمی‌رود و تنها با گذر از نسلی به نسل دیگر، لباس جدید بر تن می‌کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: