تیتر امروز

«فیروز» تنها امید برای نجات یوز ایرانی
چهارم دسامبر؛ روزی برای تیزپاترین گربه سان جهان

«فیروز» تنها امید برای نجات یوز ایرانی

تلاش برای نجات یوز ایرانی از انقراض ادامه دارد، اما انگار هر بار به در بسته می‌خورد. بعد از ناکامی بزرگ در پروژه عشق «کوشکی» و «دلبر»، حالا فیروز یک یوز نر ۱۱ ساله تنها امید برای نجات یوز ایرانی...
رحیم‌پور:رابطه با آسیا منهای آمریکا و غرب یک رویاست
«دیپلمات»؛ برنامه هفدهم

رحیم‌پور:رابطه با آسیا منهای آمریکا و غرب یک رویاست

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. ابراهیم رحیم پور، سفیر سابق ایران در هند، اتریش و ایرلند میهمان هفدهمین برنامه دیپلمات بوده...

مشاور ترامپ: مایل به خروج از عراق و سوریه هستیم

«گابریل سوما»، مشاور رئیس جمهور آمریکا در امور خاورمیانه با اعلام جزییاتی از گفتگو‌های اخیر میان نمایندگان عراق و آمریکا، اعلام کرد که دونالد ترامپ، مایل به خروج نیرو‌های این کشور از عراق و سوریه است.

کد خبر: ۶۳۴۸۱
۱۲:۳۲ - ۲۷ خرداد ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ سوما روز سه شنبه در گفتگو با «المعلومه»، اظهار کرد: با وجود توافق بغداد و واشنگتن در این باره، هیچ برنامه زمان بندی برای خروج نظامیان آمریکایی از عراق تعیین نشده است.
 
وی افزود: گفت و گویی که اکنون میان ایالات متحده آمریکا و دولت عراق در جریان است، در سطح مقام‌های بلند پایه انجام نمی‌شود و تنها محدود به نمایندگان دو دولت است.
 
مشاور ترامپ در امور خاورمیانه ادامه داد: دولت آمریکا و عراق تمایل دارند نیرو‌های آمریکایی از عراق خارج شوند، اما آن‌ها برای این کار زمان بندی تعیین نکرده اند.
 
وی تاکید کرد که رئیس جمهور آمریکا مایل به عقب نشینی نظامیان این کشور از عراق و سوریه است.
 
«مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق جمعه گذشته، یک روز پس از گفت و گوی راهبردی میان نمایندگان بغداد و واشنگتن اعلام کرد که در این گفتگو دو طرف در باره خروج نیرو‌های آمریکایی از کشور به توافق رسیدند.
 
گفتگو‌های راهبردی عراق و آمریکا عصر پنجشنبه گذشته به وقت بغداد از طریق ویدیو کنفرانس با حضور تیم‌های سیاسی و کارشناسی دو طرف برگزار شد.
 
الکاظمی گفت که بغداد در گفتگو‌های راهبردی، به یک دستاورد بزرگ دست یافت.
 
وی ادامه داد که در این گفتگو‌ها بر اصل حاکمیت و منافع عراق تاکید شد و ما موفق شدیم به نتایج عالی برسیم.
 
نخست وزیر عراق اظهار کرد که خروج آمریکا از عراق مورد تایید همه گفتگو کنندگان قرار گرفت و تصمیم پارلمان عراق مبنی بر اخراج نیرو‌های بیگانه از کشور به رسمیت شناخته شد.
 
وی توضیح داد که همکاری‌ها در زمینه روابط اقتصادی و سایر بخش‌ها با آمریکا وجود خواهد داشت و عراق در گفتگو‌های راهبردی به دستاورد بزرگی دست یافت.
 
از سوی دیگر، دولت عراق و آمریکا بامداد جمعه گذشته با انتشار بیانیه مشترکی در باره گفتگو‌های راهبردی میان دو کشور، بر کاهش نیرو‌های آمریکایی از عراق تأکید کردند.
 
در متن این بیانیه مشترک آمده است: بر اساس توافق‌نامه چارچوب راهبردی روابط دوستی و همکاری سال ۲۰۰۸ منعقده میان جمهوری عراق و ایالات متحده آمریکا، بحث‌های این نشست از طریق جلسات ویدئو کنفرانس میان دو طرف به نمایندگی از عبدالکریم هاشم مصطفی معاون وزیر امور خارجه عراق و دیوید هیل به نمایندگی از دولت ایالات متحده آمریکا برگزار شد و موضوعاتی از قبیل امنیت، مبارزه با تروریسم، اقتصاد، انرژی، موضوعات سیاسی و روابط فرهنگی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 
بیانیه می‌افزاید: دو کشور بار دیگر بر اصول توافق‌نامه چارچوب راهبردی سال ۲۰۰۸ تأکید کردند. همچنین ایالات متحده آمریکا بار دیگر بر احترام خود به حاکمیت عراق، تمامیت ارضی و تصمیمات صادره از سوی مقامات قانونی و اجرایی این کشور تأکید کرد.
منبع: ایرنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر