برپایی نمایشگاه دست آفریده های زنان فردا و پس فردا

موسسه مهر و ماه در راستای حمایت از زنان سرپرست خانوار، بدسرپرست و مادرانی که کودکان کار دارند، فردا و پس فردا در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه در کافه پنجره نمایشگاهی با هدف عرضه تولیدات زنانِ تحت حمایت خود برپا می کند. ساعت بازدید از ساعت چهار عصر تا هشت شب با رعایت کامل اصول بهداشتی خواهد بود.

کد خبر: ۶۳۰۵۵
۲۲:۴۵ - ۲۰ خرداد ۱۳۹۹
زنانی که بر زخم های زندگی کوک می زنند
 
دیدارنیوز- مرضیه حسینی: شیوع بیماری کرونا بر زندگی اقشار کم درآمد و گروه‌هایی که تاب آوری اقتصادی کمتری دارند، تاثیرات بسیاری مخربی  برجا گذاشت. زنان سرپرست خانوار و خانواده‌هایی که کودک کار دارند از جمله گروه‌های کم توان اقتصادی اند. موسسه مهرماه با مدیریت خانم افخم صباغ سالهاست که توانمند کردن زنان به ویژه زنان سرپرست خانوار، بدسرپرست و مادرانی که کودکان کار دارند را در دستور موسسه خود قرار داده. رویکرد این موسسه در کاهش آسیب کودکان کار  شاغل کردن مادران کودکان و توانمند کردن آنهاست زیرا  که تا زمان که خانواده از حیث اقتصادی به شرایطی نرسد که نیازمند کار کودک نباشد، نمی‌توان با پدیده کودکان کار مبارزه کرد. در این راستا موسسه اقدام به برپایی کارگاه‌های خوداشتغالی در زمینه صنایع دستی، خیاطی، غذا و شیرینی پزی کرده و موفق شده زنانی زیای را وارد بازار کار و کسب درآمد کند.

شیوع بیماری کرونا منجر به تعطیلی کارگاه‌های موسسه مهرماه شد. این مساله آسیب جدی روحی و معیشتی به زنان تحت حمایت مهرماه وارد آورد. موسسه تصمیم گرفت برای جبران این این مساله دست به کار شده و فعالیت خود را از سر بگیرد. در این راستا اقدام به برپایی نمایشگاهی با عنوان «دست آفریده‌های زنان» با هدف به نمایش گذاشتن و فروش محصولات تولیدی زنان تحت حمایت خود کرد. این نمایشگاه  در آستانه روز مبارزه با کار کودک و هم زمان با روز صنایع دستی در ایام   چهارشنبه و پنج شنبه یعنی ۲۱ و ۲۲ خرداد از ساعت 4 عصر تا 8 شب در کافه پنجره برگزار می‌شود.  

حضور در این نمایشگاه سبب دلگرم شدن زنان مشغول در  کارگاه‌های این موسسه و در نتیجه کمک کردن به کاهش تعداد کودکان کار خواهد شد. ضمن اینکه کار نمایشگاه با رعایت کامل اصول بهداشتی انجام خواهد شد.

آدرس: بلوار کشاورز- خیابان ۱۶ آذر- روبه روی در ورودی دانشگاه تهران، پلاک ۵۲، کافه پنجره

در پیج زیر می‌توانید محصولات تولید شده زنان توانمند موسسه مهرماه را ببینید و انلاین خرید کنید


mehrsahandmad@
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم