چهره‌های سرشناس لیگ بسکتبال آمریکا در کنار مردم این کشور قرار گرفتند و اعتراض خود به خشونت پلیس و سیاست‌های نژادپرستانه در این کشور اعلام کردند.

کد خبر: ۶۲۵۰۴
۱۳:۲۶ - ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ اعتراض‌های خیابانی مردم آمریکا علیه خشونت‌های پلیس و سیاست‌های نژادپرستانه این کشور همچنان ادامه دارد و نکته جالب توجه این است که ستاره‌های سرشناس آمریکا سکوت نکرده و کنار مردم و شانه به شانه آن‌ها اعتراض می‌کنند.
 
پس از اینکه روز گذشته یکی از بازیکنان تیم بوستون برای حضور در اعتراضات ۱۵ ساعت رانندگی کرد و به آتلانتا رفت بسیاری از اعضای لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا از او تمجید کردند و نسبت به اعتراضات واکنش نشان دادند.
 
«مایکل جردن» ستاره و اسطوره بسکتبال آمریکا در اظهار نظری گفته به شدت از شرایط و اتفاقی که افتاده عصبانی است. او گفته است: من ناراحتی و عصبانیت را در چهره مردم آمریکا می‌بینم. دیگر کافی است. من کنار آن‌ها هستم و به شدت به این سیاست‌ها اعتراض دارم. قلب من با خانواده غم زده «جورج فلوید» است.
 
«جورج فلوید» شهروند سیاه پوست آمریکایی بود که توسط یک پلیس سفید پوست آمریکایی کشته شد. این پلیس زانوی خود را روی گردن این شهروند گذاشته بود و بعد از دقایقی با پیکر بی جان او مواجه شد.
 
«آدام سیلور» مدیر اجرایی لیگ NBA نیز به شدت سیاست‌های نژادپرستانه را محکوم کرده و گفته است که خانواده لیگ بسکتبال آمریکا همیشه با این سیاست مقابله کرده است.
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم