دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی (ره) گفت: در روز ۱۴ خرداد از حضور در حرم محروم هستیم، اما بشارت می دهم که مقام معظم رهبری در روز ۱۴ خرداد به صورت زنده و رسمی و هم زمان از طریق بلندگوی مساجد با شیفتگان امام صحبت می کنند.

کد خبر: ۶۲۳۷۶
۱۵:۳۵ - ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
انصاری: هیچ کسی امام را مجبور به پذیرش قطعنامه نکرد 
 
دیدارنیوز - محمدعلی انصاری، دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی (ره) در نشست خبری بزرگداشت مراسم رحلت امام خمینی (ره)  اظهار کرد: قرار بود امسال مراسم بزرگداشت بنیانگذار انقلاب اسلامی با خیل عظیم زائران از سراسر دنیا برگزار شود؛ زیرا به دلیل سه سال قرار گرفتن مراسم ارتحال ایشان در ماه مبارک رمضان موفق به حضور در حرم نشده بودند.

او با اشاره به فراگیری گسترده ویروس کرونا  ادامه داد: قبل از این هم در جلسات ستادی دغدغه این را داشتیم که چگونه به این نیاز حضور در مراسم امام راحل پاسخ دهیم، اما فراگیری ویروس کرونا بسیاری از معادلات جهانی را به هم زد و ما را بر آن داشت که به توصیه های پزشکی و تبعیت از سیره امام خمینی (ره) که بسیار مقید بودند تا به توصیه های پزشکی عمل کنند ما مراسم ۱۴ خرداد را در حرم مطهر لغو کنیم.

انصاری افزود: امروز هم بسیار متاسفیم که صدها هزار نفر از شیفتگان امام خمینی (ره) در روز ۱۴ خرداد از زیارت مرقد امام و استماع حضوری سخنان رهبر معظم انقلاب محروم شدند.

رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی (ره) گفت: در نهایت الزامات کرونا باعث شده که مردم عزیز ما با حضور حداکثری در خانه با بهره‌گیری از فضای مجازی و رسانه بتوانند با سیره معنوی امام و مکتب سیاسی ایشان آشنایی بیشتری داشته باشند. ما چه بخواهیم، چه نخواهیم و چه جهانیان بخواهند و چه نخواهند، اندیشه سیاسی و قدرت تربیتی امام خمینی (ره) یک واقعیت انکار ناپذیر در کل جهان است.

انصاری با اشاره به ویژگی‌های انقلابی گری ِ امام راحل بیان کرد: البته برخی از دوستان و حتی پیروان امام خمینی (ره) هم در انقلابی بودن امام و جامعه دچار اشتباه شدند؛ گروه اول انقلابی بودن را از ابتدا تا الان امری مقطعی می دانستند و اقدامات انقلابی را هیجانات فصلی دانسته و در تحلیل بسیاری از آنان حوادثی مثل اخراج مستشاران آمریکایی و یا حتی اعدام وابستگان رژیم شاه مثل هویدا از مظاهر هیجان‌های انقلابی است.

رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی (ره) خاطر نشان کرد: امروز متاسفانه حتی آنها که در صحنه انقلاب حضور فعال داشتند هم می خواهند خود را مبرا کنند و بگویند اقداماتشان صرفا هیجان و شور بوده و گروه دوم هم انقلابی گری را صرفا مترادف با شعار دادن و برهم زدن اجتماعات و حمله به مخالفان و پرخاشگری و هنجار شکنی می دانند.

انصاری با اشاره به مراسم روز رحلت معمار کبیر انقلاب گفت: در روز ۱۴ خرداد از حضور در حرم محروم هستیم، اما بشارت می دهم که مقام معظم رهبری در روز ۱۴ خرداد به صورت زنده و رسمی و هم زمان از طریق بلندگوی مساجد با شیفتگان امام صحبت می کنند و در مناطق سفید برنامه های ویژه ای به نام حضرت امام راحل انجام خواهد شد و در عراق و لبنان هم برنامه ویژه داریم. ۱۳ خرداد اژ ۱۰ صبح برنامه بسیار جالبی برای کمک به محرومان توسط ستاد اجرایی فرمان امام خواهیم داشت.

رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی( ره ) با اشاره به جنگ تحمیلی عراق به ایران یادآور شد: در زمان جنگ هم بسیاری از کشورهای دوست واسطه شدند که تا این پیغام را برسانند که شما نمی توانید در برابر صدام مقاومت کنید، اما تمام فرمان‌های امام در تمام دوره های جنگ نشان از روحیه انقلابی ایشان دارد؛ علاوه بر این عزل بنی صدر هم فرمان انقلابی دیگری از سوی معمار کبیر انقلاب بود.

انصاری خاطر نشان کرد: حتی اینکه امام خمینی (ره) قطعنامه را بپذیرد و بگوید من جام زهر را نوشیدم هم اقدام انقلابی دیگری بود که من در همین جا با قطعیت می گویم اگر کسی از این جمله تفسیر سیاسی کند و بگوید امام خمینی را مجبور به پذیرش قطعنامه کردند اصلا درست نیست؛ بلکه امام با تحلیل عادلانه و عمیق از شرایط جنگ، دنیا و اجماعی که در جهان بر ضد کشور به وجود آمده بود این تصمیم را اتخاذ کردند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم