نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی خواستار تسریع در اصلاح دستورالعمل اجرایی موضوع تبصره ۱ ماده ۳۶ آئین نامه داخلی مجلس شد.

کد خبر: ۶۲۲۲۲
۱۰:۵۳ - ۰۸ خرداد ۱۳۹۹
زنگنه: هر چه سریعتر دستورالعمل اجرایی آئین نامه مجلس در خصوص کمیسیون‌ها باید اصلاح شود
 
دیدارنیوز - محسن زنگنه در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دستورالعمل اجرایی موضوع تبصره ۱ ماده ۳۶ آئین نامه داخلی مجلس در خصوص امتیازها جهت تشکیل کمیسیون‌های تخصصی مجلس دارای ایراداتی است که بسیاری از نمایندگان این دستورالعمل را مغایر با اصول عدالت می دانند.

وی در ادامه اظهار کرد: از آنجا که خواستار اصلاح این دستورالعمل اجرایی هستیم پیشنهاد می کنم امروز بعد از ظهر پس از تعیین هیات رئیسه مجلس اعضای هیات رئیسه با کمیسیون آئین نامه مجلس جلسه تشکیل داده و به این موضوع رسیدگی کنند. ما نیز طرحی را در این زمینه آماده کرده‌ایم که ان‌شاءالله در اولین جلسه مجلس به آن رسیدگی شود.

حجت الاسلام سید رضا تقوی که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت در پاسخ به تذکر وی بیان کرد: از قبل هم بسیاری از نمایندگان در این زمینه تذکر داشتند. ان‌شاءالله هیات رئیسه و کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس هر چه سریعتر جلسه تشکیل داده و تبصره ۱ ماده ۳۶ آئین نامه را بازنگری خواهند کرد. این اصلاحات در کمیسیون می تواند انجام شود و حتما نباید به صحن بیاید.


منبع: جماران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم