رییس سازمان بهزیستی کشور از پرداخت تسهیلات ۱۲ تا ۱۶ میلیونی برای پرسنل مهد‌های کودک خبر داد.

کد خبر: ۶۱۳۴۶
۱۳:۲۴ - ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹

 

دیدارنیوز ـ وحید قبادی دانا (رییس سازمان بهزیستی کشور) درباره نحوه پرداخت خسارت توسط مهد‌های کودک به علت تعطیلی در ایام کرونا گفت: در ارتباط با حمایت از مهد‌های کودک غیردولتی تحت نظارت سازمان بهزیستی کشور که جهت قطع زنجیره انتقال کرونا از اسفندماه تعطیل شده اند، با رایزنی‌هایی که انجام شد با مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین مجموعه کارگروه بررسی مشاغل آسیب دیده از کرونا مهد‌های کودک غیردولتی نیز به عنوان کسب و کار‌های واجد شرایط تشخیص داده شده اند.

 

وی ادامه داد: این مراکز نیز تحت شمول رسته و مراکز و مجتمع‌های فرهنگی و آموزشی قرار گرفتند و مهد‌های کودک غیردولتی نیز می‌توانند تقاضای دریافت تسهلات ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومانی را بابت هر یک از پرسنلی که اشتغال آن‌ها در این ایام در این مراکز حفظ شده اند به مراجع ذیصلاح ارائه کنند.

 

رییس سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: طبق اعلام معاونت اقتصادی ریاست جمهوری این مراکز از امتیاز تنفس سه ماهه پرداخت اقساط بانکی نیز بهره‌مند خواهند شد. متقاضیان برخورداری از تنفس سه ماهه پرداخت اقساط بانکی می‌توانند درخواست خود در این باره به سازمان بهزیستی ارائه داده ودر صورت تایید به وسیله سازمان موارد به بانک مرکزی اعلام می‌شود.

 

قبادی دانا خاطرنشان کرد: همچنین پرسنل شاغل در مهد‌های کودکی که نتوانستند شغل خود را حفظ کنند و همچنان شاغل در مهدکودک باقی بمانند می‌توانند از مزایای قانون بیمه بیکاری در ایام تعطیلی به دلیل شیوع بیماری کرونا با لحاظ شرایط لازم پس از ثبت نام در سامانه مربوطه از این بیمه بهره‌مند شوند. با مذکراتی که توسط سازمان بهزیستی با معاون روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی صورت گرفته است این امر برای آن‌ها تسهیل خواهد شد.

 

وی ادامه داد: همچنین در پویش همدلی مومنانه بیش از هزار و ۳۰۰ مالک مکان‌های استیجاری مهد‌های کودک غیردولتی اجاره بهای خود را مورد بخشودگی قرار داده اند. همچنین سازمان بهزیستی تمام املاکی که در موضوع ماده ۲۸ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت به صورت استیجاری در اختیار مهد‌های کودک یا سایر مجموعه‌های تحت پوشش ماده ۲۸ قرار داده است برای ماه‌های اسفند فروردین و اردیبهشت اجاره بهای آن‌ها شامل بخشودگی شده است. در واقع تمام تلاش بر این بوده است که مهد‌های کودک تحت نظارت سازمان بهزیستی کمترین ضرر را از تعطیلی اجباری داشته باشند.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
عکس
بشنوید
فیلم