تیتر امروز

«رئیسی» رییس است؛ اما...
اردوگاه اصولگرایان و انتخابات ۱۴۰۰

«رئیسی» رییس است؛ اما...

در اردوگاه اصولگرایی اوضاع به ظاهر بر وفق مراد ابراهیم رئیسی است اما حضور چندین نامزد دیگر از این جناح نشان از آن دارد که بازی پیچیدگی‌های بیشتری هم دارد و کار شاید به این سادگی نیست.
جهانگیری در تقلا، پزشکیان چراغ خاموش، لاریجانی مرموز!
اردوگاه اصلاح‌طلبان و انتخابات ۱۴۰۰

جهانگیری در تقلا، پزشکیان چراغ خاموش، لاریجانی مرموز!

سیمای انتخاباتی اردوگاه‌های رقیب مشخص شده است. در اردوی اصلاح‌طلبی هواداران جهانگیری در تقلا هستند، پزشکیان هنوز با چراغ خاموش حرکت می‌کند و علی لاریجانی مرموزترین نامزد این دوره است.

آمارهای رسمی حاکی از آن است که شمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان هم‌چنان رو به افزایش بوده و روند شیوع این بیماری در دنیا متوقف نشده است.

کد خبر: ۶۰۷۷۳
۱۰:۲۵ - ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۹
آمار جهانی شیوع کرونا / انگلیس رکورددارِ قربانیان کووید ۱۹ در اروپا
 
دیدارنیوز - شمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس جدید که اکنون در ۲۱۲ کشور و منطقه جهان شیوع یافته، همچنان در حال افزایش است. این در حالی است که در چندین کشور، قوانین مرتبط با محدودیت تردد به منظور مقابله با شیوع این ویروس تا حدودی برداشته شده و فعالیت‌های اقتصادی به صورت تدریجی بازگشایی شده است.

طبق آمارها تاکنون سه میلیون و ۷۲۷ هزار و ۹۹۳ نفر در جهان به کروناویروس جدید آلوده شده‌اند که از این میان ۲۵۸ هزار و ۳۵۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند. همچنین یک میلیون و ۲۴۲ هزار و ۴۸۲ نفر از مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ بهبود پیدا کرده‌اند.

برخی کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی بیشترین موارد ابتلا و مرگ ناشی از بیماری کووید ۱۹ را در روزهای اخیر گزارش کرده‌اند. همچنین موارد گزارش شده در آمریکای لاتین، آفریقا و روسیه رو به افزایش است.

بر اساس جدول به‌روز شده "ورلداُمتر" دو کشور برزیل و مکزیک به ترتیب با ۱۲۳۸ و ۱۱۲۰ مبتلای تازه، بالاترین تعداد موارد جدید ابتلا را در ۲۴ ساعت گذشته داشته‌اند.

ایالات متحده آمریکا همچنان در جایگاه نخستِ شمار قربانیان و مبتلایان کووید ۱۹ در میان کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز کشورهای اسپانیا و ایتالیا بیشترین تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ را گزارش کرده‌اند و آمار مبتلایان و تلفات این بیماریِ واگیردار در انگلیس به این دو کشور نزدیک شده است.

هشت کشور شامل سوئیس، عربستان سعودی، پرتغال، مکزیک، سوئد، ایرلند، پاکستان و شیلی ظرف حدود تنها یک هفته به لیست کشورهایی پیوسته‌اند که شمار مبتلایانِ آن‌ها از ۲۰ هزار نفر فراتر رفته و شاهد شیوع بیشتر بیماری بوده‌اند.

بنابر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنابر گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را داشته‌اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:

۱. ایالات متحده یک میلیون و ۲۳۷ هزار و ۶۳۳ مبتلا، ۷۲ هزار و ۲۷۱ قربانی
۲. اسپانیا ۲۵۰ هزار و ۵۶۱ مبتلا، ۲۵ هزار و ۶۱۳ قربانی
۳. ایتالیا ۲۱۳ هزار و ۱۳ مبتلا، ۲۹ هزار و ۳۱۵ قربانی
۴. انگلیس ۱۹۴ هزار و ۹۹۰ مبتلا، ۲۹ هزار و ۴۲۷ قربانی
۵. فرانسه ۱۷۰ هزار و ۵۵۱ مبتلا، ۲۵ هزار و ۵۳۱ قربانی
۶. آلمان ۱۶۷ هزار و ۷ مبتلا، ۶۹۹۳ قربانی
۷. روسیه ۱۵۵ هزار و ۳۷۰ مبتلا، ۱۴۵۱ قربانی
۸.  ترکیه ۱۲۹ هزار و ۴۹۱ مبتلا، ۳۵۲۰ قربانی
۹. برزیل ۱۱۵ هزار و ۹۵۳ مبتلا، ۷۹۵۸ قربانی
۱۰. ایران ۹۹ هزار و ۹۷۰ مبتلا، ۶۳۴۰ قربانی

بنابراین گزارش، سایر کشورهایی که شمار مبتلایان به این بیماری در آن‌ها از ۲۰ هزار نفر فراتر رفته است شامل چین با ۸۲ هزار و ۸۸۳ مبتلا، کانادا با ۶۲ هزار و ۴۶ مبتلا، پرو با ۵۱ هزار و ۱۸۹ مبتلا، بلژیک با ۵۰ هزار و ۵۰۸ مبتلا همچنین کشورهای هند، هلند، اکوادور، عربستان سعودی، سوئیس، مکزیک، پرتغال، سوئد، پاکستان، شیلی و ایرلند هستند.
منبع: فرارو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: