معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد به نسبت شدید تا شدید نواحی مرکزی و جنوبی این استان را از بعدازظهر امروز دوشنبه فرا می‌گیرد و در نقاط مستعد منجر به خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی می‌شود.

کد خبر: ۵۹۹۳۵
۰۹:۲۲ - ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ دوست محمد کلیم با اشاره به صدور هشدار سطح زرد اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهارداشت: بر اساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی از بعداز ظهر امروز وزش باد شهرستان‌های زاهدان، خاش، ایرانشهر(بزمان)، دلگان، سراوان را فرا گیرد و در نقاط مستعد موجب خیزش گردوخاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا می‌شود.
 
وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود وزش این باد در روز سه‌شنبه موجب کاهش دید افقی در محورهای مواصلاتی منتهی به استان کرمان شود.
 
معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان از احتمال وقوع بارش‌های پراکنده در استان خبر داد و گفت: دوشنبه در نیمه شمالی استان و ارتفاعات جنوب شرق شرایط برای افزایش ابر و بارش پراکنده باران مهیاست
 
وی افزود: بارش‌های امروز ناچیز و پراکنده پیش‌بینی می‌شود که ممکن است به صورت نقطه در برخی نواحی ببارد.
 
 کلیم به شرایط دمایی سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: در شبانه روز گذشته هامون با دمای ۴۲ درجه سلسیوس گرمترین شهر استان شد.
 
وی ادامه داد: انتظار می‌رود امروز نیز گرمای هوا بویژه در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان ادامه داشته باشد و دماهای با محدوده ۴۰ درجه سلسیوس مجدد تکرار شود.
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم